Yüksek ego!

 

Siyasetçilerin en büyük hatasıdır yüksek ego, kibir ve verilen sözlerin tutulmaması gibi. O yüzden bazen hiç yapmayacağın hamleleri yapmalısın, kazanmak için değil, karşındaki oyuncunun aklının nasıl çalıştığını görmek, karakterini çözmek  için….Hep sözler verilir ve sözler seçildikten sonra unutulur. Hatta insanın aklıyla oynarlar, dalga geçerler ‘Biz böyle bir şey demedik’ diye. Birbirlerinin hakkında korkunç şeyler söylerler. En çokta çocuklar etkilenir bundan. Ki bu siyasetçileri oraya biz getirdik. Bu kadar yüksek ego, kibir insanda güç zehirlenmesi yapar. O koltuğa oturdular mı bir türlü kalkmak bilmezler. Ama halkın sorunlarını da çözmezler.

Egonuz sevdiklerinizi, değer verdiklerinizi, arada sırada bile mutlu etmekten daha önemli ise, yüreğinizi yoklayın.

Gonçarov diyor ki;” Halbuki sevgide de rahat yok. O da değişiyor, durmadan değişiyor… Bütün hayat gibi. ”

Evet, bencilik, menfaat, ego, kibir insanlığın en büyük düşmanı ve bu hastalığa en çabuk yakalanan kesim de siyasetçiler.

Bırakın artık siyasi kimliğinizi, kibrinizi, egonuzu, insanlık bitiyor, doğa gidiyor. Bunlar olmazsa siz kime hükmedeceksiniz? Cebinizi nasıl dolduracaksınız? Artık insanlık için bir şey yapın, çocuklar için yapın. Doğa intikam alıyor yaptıklarınızdan dolayı. Depremler, seller, yangınlar yetmedi şimdi de salgın hastalıklar. Bitirin artık bu kavganızı. Bu dünya herkese yeter….