‘YILIN EN’LERİNDE MERSİN DAMGASI

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Yılın Enleri Altın Çağ ödül töreni muhteşem bir törenle sahiplerini buldu.

HABER MERKEZİ

Mersin’in sanat, spor, siyaset, cemiyet ve iş dünyasından zirvelerinin belirlenerek taçlandırıldığı bu önemli organizasyonda, Bir yıldan fazla bir süre önce Mersin’e Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve başlayan; Geldiği günden bu yana çalışkan, üretken ve çözümcü yapısı, vizyonlu duruşu ve güçlü İletişimi ile Mersin’de herkesin takdirini kazanan, İl müdürlüklerinin görevleri arasında sadece Gençlik, spor ve barınma konularında değil, eğitim, kültür, teknoloji, spor ve sanat ile Gençlerin hayallerine yön veren bir kurum olduğunu her yerde dile getiren Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Yılın en iyi spor insanı ödülüne layık görüldü.

Organizasyonda Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, ilimizi ve ülkemizi Avrupa, Dünya ve olimpiyatlarda temsil eden milli sporcularımız Mehmet Can Yakın (Bocce), Hilal Sonay (Kickboks) Şevval Ayaz (Atletizm), Volkan Burak Tuncil (Milli Yüzme Antrenörü) ve Niyazi Kutlay Bulut’a (Türkiye  Bocce, Bowling ve Dart federasyonu Mersin İl Temsilcisi) gecede ödül verildi.

Ödül töreninde konuşan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Gençlerin hayallerine dokunan ve yön veren bir kurum olarak hedefimiz, hayallerine dokunarak yön vereceğimiz bir gence ulaşıncaya dek gençlik ve spor faaliyetlerimizi arttırarak sürdürmektir. Olimpiyatlarda, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarda ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden başarılı sporcularımız şuan aramızda. Birbirinden değerli milli sporcularımız ay-yıldızlı al bayrağımızı dalgalandırmak için büyük mücadeleler veriyor. Ben buradan 7’den 70’e tüm Mersinlileri spor yapmaya davet ediyorum. Bu anlamlı gecede bizlere bu ödülleri layık görenlere ve organizasyonun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.