YERİNDE SAYMA

Kötü şeylerin olmasını beklemek, her zaman daha zor daha yara veren bir durum olmuştur. Başınıza kötü şeyin gelmesi değil de, bundan korkmak ve kötü bir şey olacak diye beklemek insana hep daha zor, daha yıpratıcı gelir.

***

Hep ‘insan ne yaparsa kendine yapar’ deriz. Cesur olup başınıza gelecekleri büyük yüreklilikle kabullenmek de sizin elinizde, başınıza geleceklerden korkup olduğunuz yerde saymak da sizin elinizdedir.

***

Velhasıl sonunda nasibinizde ne varsa o olur. Bunun farkında olarak bulunduğunuz yolda devam etmek sizi rahatlatacaktır. Tanrı, evren ya da buna her ne derseniz, bir şey olması gerektiğinde bütün her şey ona koşullandırır. Geçen ki yazımda da söylediğim gibi, olması gerekenin olması için tüm tesadüfler bir araya gelir, hepsi planlanmıştır. Ve olması gereken bir şey nasipte varsa olur, yoksa olmaz bu çok basittir.

***

Siz iyi olacak şeylere enerji gönderin. Her şey iyi olur o zaman. Çünkü her şey inançta başlar veyahut biter. ‘Bir şeyin olacağına inanmak, en tesirli ilaçtan bile daha güçlüymüş’. İnanın ve korkmayın. Her şeyin iyi olacağına inanın. Elinizdekileri kaybetmekten de asla korkmayın. Siz elinizdekilerin esiri değilsiniz, onlar sizin esiriniz olmalı. Korkarsanız yerinizde sayarsınız.