‘Umuda, Umut oluyoruz’

Yenişehir Belediyesi’nin desteği ile Yenişehir Kent Konseyi ‘Birlikte Sevgimizi çoğaltıyoruz’ diyerek, Umuda, Umut oluyoruz’ etkinliği düzenledi.

SELDA YELİZ KÖŞ

Düzenlenen bu etkinlikte, Mersin Gönüllü Palyaçolar Grubu çeşitli animasyonlarla, SMA hastası Umut bebeğe yardım topladı.

Yenişehir Kent Konseyi ve Mersin Gönüllü Palyaçolar Grubu, Umut bebeğe umut olmak için kolları sıvadı.

Mersin’de ‘Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1’ hastalığına yakalanan 9 aylık Umut bebek için kermes düzenlendi. Kermesin tüm gelirleri, Umut’un tedavi masrafları için açılan hesaba yatırılacak.

Yenişehir Kent Konseyi Başkanı Dilek Çakır, “Yenişehir Belediyesinin desteği ve Yenişehir Kent Konseyinin organizasyonu gerçekleştirdik. Mersin Gönüllü Palyaçolar Grubuna, Kadın Üreteci Pazarından bir yer verdik ve onlarla etkinlik düzenleyerek, Umut Bebek hem farkındalık, hem de yardım amaçlı bir organizasyonu hayata geçirdiler. Umut bebeğe bir iğnenin vurulması için ekonomik katkıya ihtiyaç vardı. Şuanda halkımız burada. Herkes gönlünden geldiğince destek oluyor. En büyük umudumuz, Umut’umuz olmalı” dedi.

“UMUT BEBEK İÇİN BURADAYIZ”

Mersin Gönüllü Palyaçolar Grubu temsilcisi Aysel Sevilgen,”Biz bugün buraya SMA tedavisi gören Umut bebek için geldik. Umut bebek, 9 aylık ve iğnesini vurulmadığı takdirde hayatını kaybedecek. İğnenin bedeli ise, 2 milyon 200 bin dolar. Şu anda yüzde 27’si toplanmış durumda. Bizde kalan kısımlara destek vermek için, Mersin Gönüllü Palyaçolar ailesi olarak buradayız. Mersin Umut bebeğe destek veriyor ve herkesten destek geliyor. Biz kermeste, gönüllülerimizin bize ulaştırmış olduğu eşyaları satarak, destek sağlıyoruz. Bunun dışında hiçbir maddi bağış kabul etmiyoruz. Normalde hastane palyaçoluğu yapıyoruz. Ayrıca cezaevlerinde annesiyle kalan çocuklara, esirgeme kurumlarına gidiyoruz. Şehit ve gazi çocuklarına, polis çocuklarına gidiyoruz. Köy okullarına gidiyoruz. Eksiklerimizi kendi sosyal medya hesaplarımıza yazarak, gönüllülerimizden eksiklerimizi temin ediyoruz. Bu konuda en büyük destekçilerimiz, gönüllülerimiz.Özellikle Mersin bu konuda çok duyarlı. Biz bu yola çıktığımızda 12 kişiydik.  Şu anda 150 kişilik bir aileyiz. Ve sayfamızın 6 bin takipçisi var. Bugün kadar hiç zorluk çekmedik. Her kesimden destek aldık ve bize karşı hep duyarlı oldular” diye konuştu.