UĞURSUZ MİSAFİRİ YOLCULADIK EVİMİZDEN!

Hani istenmez birini, istemenden alır misafir edersin ya,2019 da, Ülkemiz için öyle bir yıldı, tıpkı solmuş bir bahçe gibi.

Artık Ülkemin Gülizar’ında öten bülbüller, şakırdayan kuşlar olsun. Tıpkı sevinç çığlığı atan çocuklar gibi.

Özgürce kahkaha atabileceğimiz, bu yılda eğitimde, ekonomide, sanayide, tarımda ,hayvancılıkta ve uluslar arası  arenada söz sahibiyiz diyebileceğimiz uzun yıllarımız olsun Ülkem adına.

Kan davasının, kavganın, kadına şiddetin, çocuk istismarının, çocuk yaştaki kızların evlendirilmediği , ormanların katledilmediği, adaletsiz rant sağlanmadığı, çocuklarımızın  geleceğinin karartılmadığı bir ülke olsun  İnşallah.

Komşulukların, tıpkı tek katlı evlerin olduğu, mahallelerde , kim bu dediklerinde , O, benim  mahallelim  diye bileceğimiz komşulukların olduğu, Alevsiyle, sünnisiyle, Suryanisiyle, Rumuyla,   Türküyle Kürtüyle , aynı mahallenin  insanları olarak , bayramında , seyranın da  hep birlikte  kutladığımız yada kutlayacağımız güzel günlerin geri gelmesi dileğiyle

2020 yılına kucak açalım hep birlikte.

Terörün bittiği, Ülkemin her yerinde , dağında, bağında, bahçesinde piknik yapacağımız, hiç bir yere tedirgin gitmediğimiz, serbestçe dolaşacağımız   yerlerimiz olsun istiyoruz.

Askerimizin, Polisimizin, Öğretmenlerimizin  görev yaptıkları yerlerden  şehitlerin olmaması dileğiyle   bir yıl diliyoruz.

Ülke gençlerimizin yurt dışında umut aramadığı, beyin göçünün olmadığı bir  ülke olsun istiyoruz.

İnsan kılığına bürünmüş, insanlıktan nasiplenmemiş kişilerin, Hayvanlara  işkence yapmadığı, hayvanları sahiplendiği,  piknik alanlarında mangala tekme atıp ateşi söndürmediği , ormanlarımızı  yakmayan, bilinçli insanların olduğu ,Cahil insanların söz sahibi olmadığı, mevki ve makamına, parasına puluna güvenerek  ,istediği zaman, istediği yerde at oynatamadıkları bir ülkem olsun dileğiyle  2020 ye kucak açıyoruz.

Trafik magandalarının, her türlü magandanın bittiği, İnsanlık adına her kesimin ahlaken, vicdanen   terbiyelendiği ,edeplendiği, haya ettiği,hayata dair kalitenin arttığı ve her katmanda  zalimin ve zulmün  bittiği bir 2020 yılı olsun istiyoruz.

Bu temennilerle ;Ülkemin ve ülke insanlarımızın , sağlık, huzur bolluk ,bereket, barış içinde yüz yıllar boyu  mutluluk içinde yaşamaları dileğiyle. …..

Ey yurdum insanı  ailecek  MUTLU  YILLAAAAAAARRRR

Selam ve saygıyla kalın.

Kalenderce