Toros’lu öğrenciler, Lojistik Vaka yarışmasında 1. oldu

Türkiye Lojistik Derneği (LODER) ve MARS Lojistik tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması sonuçlandı.

 CAHİT ERYILMAZ

Türkiye genelindeki üniversitelerden 1000’e yakın öğrencinin katıldığı ve üç ayrı kategoride değerlendirme yapılan yarışmanın bu yılki birincileri yine Toros Üniversitesi’nden çıktı. Toros Üniversitesi adına A Kategorisinde (program adında lojistik kelimesi olan lisans ve 4 yıllık yüksek okul kategorisi) yarışmaya katılan Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri Büşra Polad, Sena Tek ve Bensu Gökmen bu yılın şampiyonu oldular.

Geleneksel hale gelen ve zorlu bir süreci içeren söz konusu yarışmanın önemine vurgu yapan Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayhan Demirci, “LODER ve MARS Lojistik tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışmasında takımımız 1. Olarak hepimizi bir kez daha gururlandırdı. Kendilerini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bilindiği gibi Mersin, bölgenin en önemli lojistik kenti konumunda. Özellikle limanı ve yakında tamamlanması beklenen havalimanı ile önemli sayıda lojistik sektörü profesyoneline ev sahipliği yapıyor. Sektörün bu konuda hızlı düşünen, anlık değişen durumlara uyum sağlayabilen ve yaratıcı çözüm üretebilen işgücü ihtiyacı oldukça fazla. Zira lojistik yaşayan ve hatta hızlı yaşayan bir sektör. Mersin’e bu özelliklerle donatılmış personel yetiştirdiğimizi görmek bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Bu konuda Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğretim üyeleri olarak üzerimize düşen sorumluluğun ve yükün farkındayız ve bu yarışma sonucuyla, bu konuda önemli adımlar attığımıza olan inancımız güçlendi. Öğrencilerimizin bu başarısı sadece bizler için değil tüm Mersin için bir gurur kaynağıdır. Lojistik sektörünün yakından tanınmasına da hizmet eden bu ve buna benzer her türlü faaliyeti önemsiyor ve destek veriyoruz. Bu tür organizasyonlar gençlerimizin sektörü ve kendilerini, en önemlisi de yeteneklerini tanıma ve bunları ortaya koyabilmeleri için önemli birer fırsat sunmaktadır. Bunun için LODER ve MARS Lojistik yetkililerine tekrar teşekkür ediyor, bizleri yeniden gururlandırdıkları için öğrencilerimizi bir kez daha kutluyorum” şeklinde konuştu.