TED Mersin Koleji’nde, tanıtım toplantısı

TED Mersin Koleji’nde, 5. Sınıf Ortaokul tanıtım toplantısı gerçekleşti!

SELDA YELİZ KÖŞ

TED Mersin Koleji, Çeşmeli yerleşkesinde gerçekleştirilen ‘Ortaokul Tanıtım Toplantısına’ katılan 4. sınıf öğrenci velileri, çocuklarının 2020 Eylül’ünde, ilk adımlarını atacakları ortaokul yolculuğuyla ilgili, önemli bilgiler paylaştı.

TED Mersin Koleji’nden yapılan açıklamada, “Tanıtım toplantısına, içinde bulunduğumuz eğitim-öğretim yılında 4. sınıfı okuyan öğrencilerimizin velilerinin yanı sıra tüm yöneticilerimiz, Ölçme-Değerlendirme ve PDR uzmanlarımız, ilkokul 4. sınıf öğretmenlerimiz ve ortaokul tanıtımını yapmak üzere her zümrede belirlenmiş temsilcilerimiz katıldı. Son derece pozitif ve verimli geçen toplantıda okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve uzmanlarımız, velilerimize ‘Temel ve Performans olarak nitelendirdiğimiz iki boyutlu kurgusu; özgün zümre yapılanmamız; akademik, sosyal, sanatsal, sportif etkinliklerin yapılandırılması; TED’in öğrenci ve velilere sunduğu ayrıcalıklar; yabancı dil öğretimi ve uluslararası programlar; 4 yıllık projeksiyonumuz ve çocuklarımızın ilkokuldan ortaokula geçişini kolaylaştırıcı önlemlerimiz; makroplanımız ve zümre gelişim planlarımız; etkinliklerimiz ve başarılarımız’ hakkında videolar ve görseller eşliğinde bilgi verdiler.

Yöneticilerimiz, tanıtım toplantısının finalinde ‘Geriye baktığımızda 92 yıl ve geleceğe baktığımızda çocuklarımızın ortaokulda yürüyeceği 4 yılın güvenilir projeksiyonu var. İster geçmişe bakalım, ister geleceğe, Kolejimiz, başka okullarla kıyaslanamayacak biçimde kalite ve güven telkin ediyor’ ifadelerine yer verdiler.

Toplantının en sonunda gerçekleşen soru-yanıt bölümünde ise 4. sınıf velilerimiz, merak ettikleri diğer ayrıntılarla ilgili bilgi edinirken çocuklarını bu aşamaya getiren ve gelecek eğitim-öğretim yılında kucaklayacak olan zümrelerin öğretmenlerine de şükranlarını ifade ettiler” denildi.