TAC’da öğrenci oryantasyonu

Tarsus Amerikan Koleji’nde 2019 – 2020 psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi yatılı öğrenci oryantasyonu,  yapıldı.

FAHRİ FIRAT

Tarsus Amerikan Kolejinde, akran rehberlerin,  okula yeni gelen yatılı öğrencilere destek olabilmek adına, onların yanında bulunup, kendilerini tanıttılar.  Ayrıca aileler ve öğrenciler, akran rehberleriyle diyalog kurup, akıllarına takılan soruları sorma fırsatı buldular.

Veli, öğrenci, akran rehberleri ve öğretmenlerin katıldığı akşam yemeğinin sonunda,  veliler, öğrencileri yatakhanede bırakarak, kampüsten ayrıldılar. Ardından öğrenciler, TAC psikolojik danışmanlarının düzenlediği kaynaşma etkinliğine katıldılar; burada birbirlerini ve psikolojik danışma ve rehberlik departmanını tanıma fırsatı yakaladılar. Ayrıca güne dair duygu düşünce paylaşımı, ortak çalışmalar yapıldı ve öğrencilerin beklentileri soruldu. Etkinlik öğrencilerin yıla dair güzel dilekleri ile son buldu.

Oryantasyon etkinlikleri; 08 Eylül Pazar günü veli ve öğrencilerin birlikte yaptığı kahvaltı ile başladı. Sabah öğrencilerin, İngilizce seviye tespit sınavı ile devam etti. Öğrenciler sınavdayken velilerimiz ile rehberlik bölümümüz paylaşım toplantısı yaptılar. Tüm veliler sırasıyla kendilerini tanıttı, gruplara bölündüler ve velilerden grup içerisinde soru cevap yapmaları istendi. Etkinlik; Psikolojik Danışma ve Rehberlik Departmanı tarafından hazırlanan, okul ve yatılılıkla ilgili konuları içeren soruların cevaplanmasından sonra velilerin çocuklarına yazdıkları mektuplar ile sonlandırıldı.