SEVGİ NEYDİ?

İnsan yaradılışında ki en yoğun duygudur, sevgi. Ruh, bu duygu ile yoğrulmuştur. Yaşam boyunca, bazen kırılır, bazen ertelenir ama hiçbir zaman yok olmaz sevgi.

İnsan hayatında ailesini, çocuklarını, arkadaşlarını, doğayı, hayvanları vs. sever belki ama en yoğun duyguyu, sevdiğinde yaşar, sevdiği kalpte atar, heyecanlanır ve büyür. Bu çok özel duygu, sevdiğinin kalbi ile karşılıklı ilgili ile beslenir. Yürekte büyüdükçe büyür ve en yoğun halini alarak, aşk olur.

İnsan sevdikçe, hayata daha güzel ve olumlu bakar. Daha enerjik ve daha mutlu olur. Her insanın, sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı ve hakkı vardır. Bu mükemmel duygudan, asla mahrum kalmak istemez, insan.

Sevgi;

Bıkmadan, bıktırmadan, yormadan, yaşanası, sevilesi, sahip olunası, sahip çıkılasıdır. Seven kalp tükenmemeli hiçbir zaman, ne senin, ne de sevdiğinin. Tadını çıkaracaksın aşkın, sevginin. Anı yaşayacaksın, hiç ertelemeden, çekinmeden, açıkça, göstere göstere, tadına vara vara, söyleyeceksin sevdiğini. Söyleyeceksin ki, geç olmasın.

Sevenler, bu duyguyu, birlikte atacak tek yürekte, bir başkasını karıştırmadan, sadece kendileri olarak, yaşamalılar. Sevgi, fedakarlıklar içerisinde her şey olmalı. Sonsuz olmalı ki, adı sevgi olsun, aşk olsun, gerçek olsun. Kırmadan, yormadan, hoşgörü ve güven içerisinde, sevmek nasip olsun tüm sevenlere, sevmek ve sevilmek isteyenlere…

Her gününüzün, her anınızın, Sevgililer Günü tadında yaşanılması ve daim olması, dileklerimle… 

Sevgi ile kalın…