Onur Efe Özkan anısına sahnedeler

ARBENS Sanat, bu sene sonu gösterilerini, genç yaşında kalp krizi geçirerek, hayatını kaybeden ARBENS Sanat oyuncusu Onur Efe Özkan için sahneleyecek.

Henüz 15 yaşında hayata veda eden Onur Efe Özkan, iki yıl boyunca ARBENS Sanat kurumunda kurslarda ve oyunlarda yer aldı.

SELDA YELİZ KÖŞ

 “Yolumuzu bulalım” adlı oyunda kendisini aşan bir performans sergileyerek önümüzdeki dönemde çıkacak oyunlara hazırlığını sürdürdü. Sahne içerisindeki neşesi, dostluğu ve kendini geliştirme arzusu, yaşı küçük olmasına rağmen hayata karşı olgunluğu ile tüm Arbens Sanat ailesinin neşe ve ilham kaynağı oldu.

ARBENS sanat ailesi;  Onur efe’nin rol aldığı “Fidye dolma” adlı oyunu, onun anısına sahneye koymaya hazırlanıyor. Oyun, parkta, bir bankın etrafında gelişen olaylar silsilesinden oluşuyor. Günümüzde yaşanan olaylara ışık tutan oyun, seyircilere mizahi bir dille aktarılıyor.

Erdinç Aydın’ın yazdığı, Kerem Çiçek’in yönettiği, oyunda;  Perihan Fırat Öğüç, Hividar Kılıç, Gülnihal Kılavuz, Deniz Karayılan, Fazilet Taşkın, Robert Manukyan, Berfin Tercan, Ersin Aydın, Özbek Tan, Aslı Çiçek, Göksel Furat,  Deniz Aydın, Hasret Erdem Doğan Ve Mert Can Alpgiray İle Vahit Utku İşçimen görev alırken, oyunun yardımcı yönetmenliğini Vahit utku İşçimen,  ışık ve müziği ise Pelin Akdağ ve Nilay Demir  üstleniyor. 

Fidye Dolma adlı oyun, 26 Mayıs Saat: 15.00 – 18.00’da Ve 28 Mayıs 20.30’ Da Altan Erkekli sahnesinde sergilenecek.