‘Öğretmenler Günü’ doğa yürüyüşü!

Vali Ali Hamza Pehlivan ve eşi ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile öğretmenler, doğa yürüyüşünde buluştu.

FAHRİ FIRAT

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gelenekselleşen Öğretmenler Günü Doğa Yürüyüşü etkinliği, bu yıl Silifke-Uzuncaburç’ta yapıldı.

Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerinden biri olarak, tarih severler için çekici bir ziyaret noktası olan Uzuncaburç’u ziyaret eden Pehlivan ve kafilede yer alan öğretmenler, Roma İmparatorluğu dönemine ait antik kente hayran kaldılar.

Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, 19 Kasım 2023 Pazar günü gerçekleştirilen doğa yürüyüşü etkinliğine, 13 ilçeden 150 öğretmenle birlikte,   Vali Ali Hamza Pehlivan ve eşi ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünden kalkan otobüslerle, keyifli bir yolculuk sonrasında Uzuncaburç’a ulaşan öğretmenler, üç kilometrelik yürüyüşün ardından, Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan kıl çadırlardaki sıcak çay-sıkma ikramıyla karşılandı.

Yürüyüşün ardından uçurtma, halat çekme ve takım oyunları aktivitelerine katılan katılımcılar, günü renkli görüntülerle tamamladı.