OĞLUM’ A MEKTUP

 

 

Gözümün önünde, yılların farkında olmadan büyüyen oğlum. Delikanlım… Varlığım ve şükür sebebim.

***

 

Yıllar sana, önce sağlık versin, yavrum. Büyüdükçe, hayat sana, dünya ile mücadelende güç ve kuvvet versin. Cesaretin, naifliğin, saygınlığın sana hep ödül olarak geri dönsün, canım oğlum. Kimseyi kırmayan yapın ile büyümeye devam et. Ancak, hayatta her şeyin, herkesin iyi niyetli olmadığını da, sakın aklında çıkarma. Çünkü, senin yüzüne gülen ve arkandan kuyunu kazan, seni çekemeyen, dost görünümlü düşmanların, hep kötülüğünü isteyenler, çok olacaktır. Yapman gereken tek şey, herkese güvenmemek. Dikkatle yolda yürüyecek, önce kendine güveneceksin. Hayatın neler getireceği, belli olmaz. Şunu aklından hiç çıkarma ki, önce kendin ve ailen ile ayaktasın ve güçlüsün. Sonra hayatındaki diğer kişiler… Hayatta ki sloganın “ Güven esas, takip şart ” olsun.

 

İlk olarak, çok sevdiğin futbolu meslek olarak yapmanı dilerim, elbet. Ama, futbolda bir takım matematiğin başka güçlerde olduğu gerçeği ile önce okulun ve diploman olmalı. Seni ayakta ve güçlü tutacak ilk şey mesleğin. Önce para kazanmalısın ki, gönlünce yaşayabilesin. Önce kendini güçlü yetiştirmelisin ki, alacağın darbelere karşı tekrar tekrar güçlenesin. Yeniden, sil baştan, az zararla kaldığın yerden başlayabilesin.

 

Tüm bunlar için hep okumalı ve hayatı takip etmelisin. Her yaşanan olaydan ayrı bir ders çıkarmalı, bir daha yaşamamak için akıllı olmalısın. Kendini asla ezdirmemeli ve boyun eğmemelisin. Ucunda ölüm dahi olsa, doğruluk hep yoldaşın olmalı. O an belki kaybedersin, ama gururun, onurun ve insanlığın ile kazanırsın.

 

Kendine, ailene ve sevdiklerine sahip çık. Onları koru ve varlığını hep hissettir sevdiklerine. Ne olursa olsun, sevdiklerinden ve kendinden asla vazgeçme… Hep kendinle ve sevdiklerinle ol. Yardım et. Ama hayatın dengesini sakın bozma. Verme-alma dengesini koru. Hep pozitif ol ve hayatta her istediğinin anında olmayacağını bil. İstediklerinin, hakkında hayırlı ise, hayırlı vakitlerde nasip olmasını, dile.  Veeee hep dua et. Dua en büyük güçtür. Ve seni ayakta tutacak en büyük kuvvettir.

 

***

Nice mutlu yıllara, canım oğlum. Rabbim seni hep iyi insanlarla karşılaştırsın ve kalbindeki tüm isteklerini, mucizelerini nasip etsin.

 

Sevgiyle Kalın…