MİSİAD’dan Barış Pınarı Hareketine destek

Kısa adı MİSİAD olan Memleketçi İş İnsanları Derneği ve 8.Bölge Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Serkan Yakan, Türkiye’nin, Suriye sınırı içerisindeki terör odaklarına yönelik, Barış Pınarı Hareketine destek verdiklerini söyledi.

GÖRKEM ARSLAN/STAJYER

Memleketçi İş İnsanları Derneği ve 8.Bölge Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Serkan Yakan, ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini ifade ederken, birlik ve beraberlik içerisinde bu zorlukların aşılabileceğini söyledi.

Yakan, “Kısa bir süre önce ülkemizin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı Türkiye Cumhuriyeti’nin ve bulunduğumuz bölgenin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgenin yüzyıllardır ortada olan durumu, Ortadoğu’da yıllardır süre gelen savaşların bölge dengesini alt üst etmesini, emperyalist güçlerin ülke sınırımızda yığılma yapan terör guruplarını desteklemesi, hatta yeni terör gurupları yaratmaları ve netice itibariyle o bölgede emperyalist güçlere hizmet edecek bir devletçiğin kurulması ile ilgili çabalarını durdurmak amaçlı, uzun süredir vermiş olduğu barışçıl politik çabalarının göz ardı edilmesi üzerine, Türk silahlı kuvvetlerimizle girmiş olduğu bu sınır ötesi harekat, zamanlama açısından ülkemiz çıkarları için haklı bir harekattır. İlginç olan şu ki Filistin’i her zeminde savunan Sayın Cumhurbaşkanımızın tam aksine, Filistin’in Arap birliği ve İsrail’le örtüşen Türkiye’nin başlatmış olduğu harekatı desteklememe açıklamaları bizleri derinden üzmüştür. Amerika’nın ülkemize ağır yaptırımlar uygulama kararı ve bununla birlikte Hollanda gibi ülkelerin ülkemize silah ambargosu uygulaması, en trajikomik olaylardan birisi olsa gerek. Bir sektör temsilcisi olarak özellikle mesleğimiz kısmına sahip çıkma adına, ülkemizde faaliyet gösteren bir Hollanda firmasının, ülke geneline çekirge sürüsü gibi yayılmış şubeleri ile ulusal yazılı ve görsel basında kafasına göre reklam vermiş ve vermeye devam ediyor olması bu firmanın (ki ülkesi Hollanda her zaman Türkiye düşmanlığı yapmıştır) Her şekilde boykot edilmesini gerektirmektedir. Bize en büyük gururu yaşatan bize attığımız adımlarda her zaman destek olan Türki Cumhuriyetleri Ülkelerine verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Tarih bize bir kez daha, Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını göstermiştir.

Barış Pınarı Harekatındaki kararlılık ve göstermiş olduğu cesur duruşundan dolayı, sayın Cumhurbaşkanımızı kutluyor, her daim sektör olarak ülkemizin ve değerli devlet büyüklerinin yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Rabbim bu kutlu yolda Silahlı Kuvvetlerimizi muzaffer kılsın”dedi.