Minik Eller Sınıfı!

Mersinli ressam Züleyha Arslan, kendi resim atölyesinde minikler sınıfı kurdu.

FAHRİ FIRAT

Züleyha’nin Atölyesi olarak hayata geçirdiği resim atölyesinde, “Minik Eller sınıfı ve Renklerle dans başlasın” sloganı ile küçük ressamları kazanmaya çalışan Arslan, amaçlarının yetenekli çocukları sanata kazandırmak olduğunu söyledi.

Mersin’de kurduğu resim atölyesi ile dikkatleri çeken ressam Züleyha Arslan, küçük çocuklar kadar, her yaştan yetişkinlere de resim öğretmeye devam ediyor.

Arslan, “Resim yaparken yorgunluk,stres her şeyi unuturum. Dünyayı sessize alırım. Bambaşka diyarlara yol alırım. Büyük bir emekle yaptığım eser biter, ilk önce eserimin ilk seyircisi ben olurum. Sonrasında sanatseverlerle paylaşırım. Ardından atölyemin en sevdiğim köşesinde mola verme vakti gelir ve kursiyerlerimle sohbet ederim” dedi.

MİNİKLER SINIFI

Minik eller sınıfı ile de bilgiler veren Arslan, “Uzun zamandır projelerimin içerisinde yer alan Minik eller sınıfını hayata geçirdik. Burada minik öğrencilerimize resim eğitimi veriyoruz. Yaşları küçük olmasına rağmen yetenekleri ile ön plana çıkıyorlar. İleri de çok iyi sanatçı olacaklarına inanıyorum” dedi.