Mersin Uğur Okulları’ndan Lösemili çocuklara destek

Uğur Okulları Mersin Kampüsü’nde, Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Tıbbi onkoloji bölümünde tedavi gören çocuk hastaların yararına kermes düzenlendi.

HABER MERKEZİ

Uğur Okulları Mersin Kampüsü Okul Aile Birliği tarafından Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Tıbbi onkoloji bölümünde tedavi gören çocuk hastaların yararına kermes düzenlendi.

Kampüs bahçesinde lösemili çocuklara destek için düzenlenen kermeste, Okul Aile Birliği ve velilerin hazırladıkları çeşitli ürünlerin satışını yapıldı. Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kermese ilgi yoğun olurken, öğrencilere yardımlaşmanın önemi de aşılanmış oldu.

Etkinlikte, velilerin ve öğrencilerin Lösemili çocuklar hakkında bilgi sahibi olmaları sağlandığını ifade eden Uğur Okulları Mersin Kampüsü Koordinatörü Nejla Kaya Gencer, “Öğrencilerimizin yardımlaşma duygularını da güçlendirmiş olduk” dedi.

Lösemiye dikkat çekmek, bu hastalık ile mücadele eden çocuklara destek olmak amacıyla böyle bir etkinliği düzenlediklerini belirten Uğur Okulları Mersin Kampüsü Koordinatörü Nejla Kaya Gencer, “Okul Aile Birliğimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte bu kermesi düzenledik. Bizler bütün çocuklarımızın her zaman yüzlerinin gülmesini, mutlu ve sağlıklı olmasını istiyoruz. Lösemili çocuklarımıza biraz olsun katkımız olduysa ne mutlu bize. Bu organizasyonda desteklerini bizden esirgemeyen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.