Mersin Olba Rotary’den bir etkinlik daha

 

Mersin Olba Rotary Kulübü,  Akdeniz İlçesi Kazanlı Mahallesi’nde “Pandemi döneminde Hijyen ve Gıda Güvenliğinin önemi ”hakkında bilgilendirmede bulundu.

 FAHRİ FIRAT

Gıda mikrobiyoloğu Rotaryen İsa Demirci tarafından yapılan sunumda, yeterli sebze, meyve tüketmenin yanı sıra bol su tüketimi ve fiziksel hareketliliğinde önemini vurguladı.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak, açık havada gerçekleşen seminer, bölge halkı tarafından büyük beğeni topladı. Olba Rotary Kulübü Başkanı Münire Aslan, Rotary hakkında bilgi vererek, bu dönem Kazanlı bölgesinde bir çok sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştireceklerine vurgu yaparken,  Projeye destek veren sponsorlara ve katılan herkese teşekkür etti.

Aslan, ayrıca Yeni mahalle Muhtarı Süleyman Serin’e, desteğinden ötürü teşekkür etti.

Öte yandan Akdeniz Belediyesi Başkanlığı, bölgedeki üç muhtarlığa girişte kullanılması için dezenfektan desteğinde bulundu. Elele Ailesi Gönüllü Grubu, seminere katılan vatandaşlara dağıtılmak üzere, hijyen paketleri desteğini verirken, AKAMER Ağız ve Diş Sağlığı Merkezide projeye destek verenler arasında yer aldı. Bölgenin işlek olduğu yerlere, sağlık Bakanlığının belirlediği 14 hijyen kuralının yazılı olduğu afişler ve dezenfektan aparatları asıldı.