Mersin İdman yurdunu sevenlere;

İdman Yurdumuzun geldiği durum hepinizin malumu. Bu durum dolayısıyla üzüntü içindeyiz. Hep beraber oturup, ağlamanın veya dövünmenin kimseye faydası olmadığı gibi, İdman Yurdunu da olduğu yerden kurtarmaz. Kurtulması için bir şeyler yapıp, İdman Yurdu’nu yeniden yaratmamız lazım. Bunun için de zamana, birliğe ve paraya ihtiyaç var. Bazı çalışmalar içindeyiz. bu çalışmaları zamanı gelmeden açıklarsak, çocuğun ölü doğmasına sebep oluruz.

****

Art niyetli bazı insanlar bizi bıktırıp, gitmemiz için elinden geleni yapmakta. Sanki İdman Yurdu bu gün düştü gibi etrafı yaygaraya vermeye çalışıyorlar. Yıllardır transfer yasağı, puanların silinmesi ve ağır borç yükü bu duruma getirmedi de, sanki biz bu duruma getirdik havası yaratmaya çalışıyorlar. Esas bu duruma gelmemizde, bu zatlarında payı vardır. Üç kuruş yollarını bulacaklar diye sustular.

****

İdman Yurdu’nu düzlüğe çıkartmak, yeniden yaratmak için büyük bir çaba içindeyiz. Bu çabamızda şehrin bütün dinamikleri, iş adamları ve şehri yönetenler, ne istediysek yok demediler. Başta bakanımız Sayın Lütfi Elvan olmak üzere herkes bizimle beraber. Ancak program dahilinde hareket etmekteyiz. Kulübü düzlüğe çıkardığımız zaman, şehrin takımını, şehre hediye edeceğiz.

****

Bu güne kadar kimseden bir şey istemedik ve kimse de bize yok demedi. Ayrıca yabancılar, alacaklarından indirime yanaşmadığı için elimiz kolumuz bağlandı. Yerli alacaklılar her türlü indirime yanaşıyor, fakat yabancıları halletmeden, yerlilerin indirimi işe yaramıyor. Son durumu merak eden gerçek MİY sevdalılarını bilgilendirmek amacıyla bu yazıyı kaleme aldım.

Sevgilerimle

H.İzol