‘MASKE TAKMAYI UNUTMA’

 

Mezitli’de yaşayan tüm vatandaşların maske ihtiyacını karşılayarak, Türkiye çapında önemli bir görevi yerine getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, trafik ışıklarında, cadde ve sokaklarda maske dağıttı.

HABER MERKEZİ

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde yapılan dağıtımda ilginç diyaloglar da yaşandı. Maske takanlara teşekkür ederken takmayanları uyaran Başkan Tarhan’ı gören vatandaşlar, hızla maskesini takmaya çalıştığı görüldü. Kollarına takanları ya da ceplerinde taşıyanları da uyaran Başkan Tarhan, el sıkma alışkanlığının da bırakılması gerektiğini söyledi.

‘KENDİ SAĞLIĞINIZ VE TOPLUMUN SAĞLIĞINDAN SORUMLUSUNUZ’

Alışveriş yapan ya da banka önünde oluşan kuyrukta bekleyen vatandaşları uyaran Başkan Tarhan, “Şuan sadece kendi sağlığınızdan değil tüm toplumun sağlığından sorumlusunuz. Alışverişlerde maske takmayan olursa uyarın, bankada sıra beklerken takmayan olursa sıraya almayın. Siz duyarlı olursanız toplumsal bilinç oluşur ve kendimizin, ailemizin ve toplumumuzun sağlığını koruyabiliriz” uyarısında bulundu.

‘MASKELERİMİZ ARTIK BİRER AKSESUARIMIZ OLMALI’

Maske takmanın alışkanlık haline gelmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Maalesef günümüz şartlarında maske takmak artık bir zorunluluk haline geldi. Artık aksesuarlarımızın bir parçası. Nasıl, küpemizi, kolyemizi, saatimizi takmayı unutmuyorsak, maskemizi de unutmayacağız. Hiçbir şey sağlığımızdan önemli değil. Yapmamız gereken şeyler çok basit; maskemizi takıyoruz, sosyal mesafemizi koruyoruz ve sık sık ellerimizi yıkıyoruz” dedi.