Lösemli çocuklara anlamlı destek

Lösemli Çocuklar Vakfı LÖSEV, Ramazan ayı nedeni ile Mersin’de yaşayan lösemli çocuklara ve ailelerine gıda yardımında bulundu. Sultaşa Otelde yapılan bu etkinliğe,  MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol’da katıldı.

ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

Lösev Adana İl Koordinatörü Ezgi Karadağ, “ Ramazan Ayı dolayısıyla biz ailelerimize erzak kolilerimizi ve kırmızı etlerimizi iletiyoruz. Bugünkü etkinliğimiz kırmızı etle alakalı olan etkinlik” dedi.

Lösev Adana İl Koordinatör yardımcısı Ezgi Karadağ, “ Burada 50 tane aile kırmızı et kolisi alacak. Zengin içerikli bir koli bu. Bu aileler aynı zamanda erzak kolileri de evleri de kargo yoluyla gidecek. Çünkü Adana şubede olduğumuz için Adana’da yaşayan hastalarımıza direkt elden iletebiliyoruz. Adana dışındaki hastalarımızın adreslerine kargoyla iletebiliyoruz” dedi.

Karadağ, “Adana şube olarak,  Mersin, Osmaniye Hatay, Gaziantep’teki hastalarla ilgileniyoruz. Şu an bize kayıtlı 35 bin hastamız var. Bunların bir kısmı merkezden yardımlarını alıyor. Şubelere bağlı hastalarımızdan, biraz daha sosyal yardımlardan daha fazla faydalanabiliyor. Biz bu alanda Adana şube olarak, buradaki hastalarımızın sosyal etkinliklerimizden faydalandırmaya çalışıyoruz. Bir araya gelmek, iftar yemeği yapmak, çocukları eğlendirmek, güldürmek, onlara dokunabilmek adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

İSTEDİĞİMİZ HEDEF KİTLESİNE ULAŞTIK

Karadağ, “Evet biz lösemili çocuklar ve kanser hastası yetişkinlere ulaşmayı hedefliyoruz. Biz hasta sayımızı artırmaya çalışıyoruz. Şu an yaptığımıza şey de zaten hastaların kayıtlarını almak ve olabildiğince daha çok kişiye yardım ulaştırmak hem maddi ham nakdi yarımlar iletmek. Bugün de o etkinliklerden bir tanesi et dağıtımı. Burada lösemili çocuklar ve yakınları var” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Adana İl Koordinatör yardımcısı Ezgi Karadağ ve Ankara Sosyal Hizmetlerden Merve Can ailelere gıda kolilerini dağıttı.