Kendi doğruların!

Bir konu ,olay ve kişi hakkında; hiç kimsenin sana ne yapman gerektiğini söylemesine izin verme! Emin ol ne yapman gerektiğini en iyi bilen sensin!! Ve yapman gerekeni yap! Her zaman kendi doğrularının arkasında dur.

Gerçek tüm çıplaklığıyla karşındadır. Lakin sen baktığında görmek istediğini görürsün,yaşadıklarından anlamak istediğini anlarsın. Gerçeği; kalbinle baktığında görebilir,yaşadıklarını egonla düşündüğünde değil kalbinle düşündüğünde anlayabilirsin.

Kendini buluncaya kadar ve kendinin Sevgi olduğunu hatırlayınca, sevgiye olan açlığımız ve sevilmeye olan arzumuz hiç bitmeyecek. Çünkü bizler sevginin aşk’ın kendisiyiz. Bu dünyada ki, kimliğimizle nasıl ki suya, yemek yemeğe ve uykuya ihtiyaç duyuyoruz gerçek kimliğinizle de sevgiye ve aşk’a ihtiyaç duyarız.  Aslında kendimize,kendimizi hatırlamaya ihtiyaç duyuyoruz. Ve maalesef sevgiyi aşkı bir başkasında arıyor, bir başkasının bize vermesini, bu açlığımızı doyurmasını ihtiyacımızı karşılamasını bekliyoruz ve bunu bize yaptıran, yani bir başkasında aratan da egomuzdur. Karşı tarafta egosuyla hareket ederek, içinde ki sevgiye, aşk’a olan açlığını bizden bekliyor.

Hayatı, okuyarak, gözlemleyerek, araştırarak, yaşayarak ve çok deneyimler toplayarak geliştirip, ilerleyebiliyoruz toplum içinde. Ne olursa olsun, öğrenilen ve öğretilenler hep doğru olmayabilir. Fakat insan aklını, fikrini ve beynini kullanarak, deneyerek, araştırmak zorundadır. Hiçbir zaman başkasının fikrine %100 güvenmemeli. Hepimiz yaşadığımız müddetçe birer savaşçıyız. Araştırıp doğruyu bulmakta da ısrarcı olmalıyız.