KAYMAZ, ŞAMPİYONLARI KABUL ETTİ

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, Yüzme branşında tarihi başarılara imza atan Mersin TED Koleji Spor Kulübü Yüzme takımını kabul etti.

HABER MERKEZİ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar’ında hazır bulunduğu kabule TED Mersin Koleji Spor Kulübü Yüzme takım sporcuları, kulüp Sportif Direktörü Bilal Öz ve Yüzme Baş Antrenörü Volkan Burak Tuncil katıldı. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, “2017 yılında yapılan Okul Sporları Dünya Yüzme Şampiyonası’nda 3’üncülük elde eden ve başarılı sporcularımızı milli takımlarımıza kazandıran TED Mersin Koleji Spor Kulübü sporcu, idareci ve antrenörlerimizi almış oldukları başarılı sonuçlardan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

TÜRKİYE REKORU KIRDILAR

Geçtiğimiz hafta Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen Performans Yüzme müsabakalarında, TED Mersin Spor Kulübü Yüzme takımı Sporcularından, Atakan Malgil, Bora Tokcan, Mustafa Okudan ve Semih Demirbaş, 12 Yıldır Fenerbahçe SK’ne ait olan 4×50 Metre Serbest Bayrak ve yine 12 Yıldır FMV Işık Koleji SK’ne ait olan 4×200 Metre Serbest Bayrak Türkiye rekorlarını kırdılar.

Ilgın Çelik, Boğaziçi Kıtalar arası Yüzme Maratonu Genel Klasman Şampiyonu.

Melikşah Düğen, Boğaziçi Kıtalar arası Yüzme Maratonu Erkekler Şampiyonu.

Şira Nur Eroğlu, Boğaziçi Kıtalar arası Yüzme Maratonu Bayanlar Genel Klasman 3’üncüsü.