Kalıp Mücadele Etmek Gerek

 

İlişkilerinizde sorunların minimum olması, karşılıklı anlayışa bağlıdır. Anlayış saygıya, saygı ise sevgiye bağlıdır. Sevmek, sevilmek bize verilmiş en büyük hediyedir, bunun kıymeti bilinirse ne alâ.

***
Yürek sevdiği huzur bulduğu yerde olurmuş/olmak istermiş. Bulunduğu yerde huzur bulmuşsa orada kalması için, tarafların birbirine net ve dürüst olması lazım. Herhangi bir tarafın bir konudaki düşüncesinin diğeriyle uyuşması lazım. Aksi halde çıkacak olan anlaşmazlık, huzursuzluk daha sonra ver elini ayrılık.

***
İnsan ne yaparsa kendine yapar ya, çelişen düşünceler karşısında kendine de karşı tarafa da zulüm etmek yerine birbirini dinleyip konuşarak anlaşmak her iki tarafın yararına olacaktır. Gitmek kolaydır, kalmak zordur diyenlerdenim ben. Hep gidenlerden olsam da, kalıp mücadele etmek de ayrı bir mesele. Benim tahammül seviyem yok sayılır. Bu doğru olan değildir. Aksine kalmak, konuşmak, anlaşmak, mücadele etmek gerekir bir yerde.

***
Sevgiyi korumak lazım evvela. Egolarının konuşmasından değil, yüreklerin konuşmasından yanayız her daim. Naif, ince düşünceli, zarif, için de iyilik bulunan insanlar olsa hep karşımızda, etrafımızda. Ve gidenlerden değil, kalanlardan olmanız dileğimle.