KADIN YETENEKLER

Küreselleşen dünyada, artık kadını evde tutmak çok zor. Başta eşine maddi yardım için çalışmaya başlayan kadın, gittikçe içindeki yetenek ve gücü ortaya çıkarmaya, sahip olduğu yetenek ve güce inanmaya ve sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Kadın artık, evinin kadını ve anne olmanın yanında, artık çalışan, üreten ve kazanan, bir birey konumunda. Özel hayatında ve iş hayatında, fikir yürüten ve söz sahibi. Hem de erkek güçlerden farkı olmadan, hatta daha da çok güçlü olarak var olmaya ve yükselmeye devam ediyor. Yapmadıkları, yapamadıkları, el atmadıkları hiçbir sektör yok. Hem ülke içinde, hem de tüm dünyaya yayılan kadın, altın devrini yaşamaya ve yükselmeye devam ediyor.

Yönetimden, temizliğe, ofis işlerine, üretime, sanayi işlerine derken, teknolojiye de el attı kadın çalışanlar. Tüm bu süreçler gösterdi ki, kadının elinin değmediği hiçbir iş kalmadı. Kadın daha çok yüreği ve alın teri ile çalışırken, erkeklere farkını en çok da çalışma stili ile gösterdi. Olaylara ve çalışanlara, daha gerçekçi yaklaştı. İşinin hakkını verdi. Aldığı eğitimlerini, araştırmalarını, farklı görüş açılarını, iş dünyasında uygulamaya başlayan kadın, büyük ve durdurulamayan, güç oldu.

Son zamanlarda kadını destekleyen, birçok destek kredileri ve çalışmaları ile de, ekonomik gücünü bulan kadın, yükselişinde herkesi tepeye çıkarırken, ülke ve dünya ekonomisine de büyük katkılar sağlıyor. Kadın önce, emeğine güveniyor ve içindeki yetenekler ile durmadan, soluk almadan, gece gündüz demeden, üretmeye devam ediyor.

Tam bir koşturma içerisinde olan kadın, bir yandan evinin kadını, bir yandan iyi bir anne olmaya ve vasıflarının hakkını vermeye devam ederken, bir ahtapot gibi elinin kolunun yetmediği, yetişmediği bir yer bırakmıyor. Kadın, tüm zarafet ve ihtişamı ile koruyucu ve kollayıcı yanları ile sahip olduğu tüm yeteneklerini ortaya çıkarmaya ve üretmeye, kazanmaya ve kazandırmaya hızla devam ediyor.

Kadın, en büyük güçtür. Kadınların değerini bilerek, sahip çıkarak, kadın eline güvenerek, üretmeye ve kazanmaya devam etmeniz dileğiyle…

Sevgiyle Kalın…