İNSANLAR DİYORUM…


“Bence modern zamandaki en acı durum, karşındaki insanın seni bir alternatif olarak görmesidir. Seni diğer insanlardan farklı görmeyip, hızlıca tüketip başka alternatiflere yönelmesidir. Fast food tüketir gibi insan tüketmeleridir. İnsan gerçekten ziyandadır.” (Alıntı)

O kadar üzücü bir durum ki! Resmen insanlar birbirlerini kullanır oldu. İyi niyetleri, yardımseverliği kullanıp, tüketmeye başladılar. İnsanlar artık hep zarar…

Faydalarından çok zararları dokunur oldu insanların. Çünkü sürekli menfaat peşindeler. Birinden bir çıkarları varsa, o çıkarı elde edene kadar kullanmaya çalışırlar kişiyi. Sonrası malum; istediğimi aldım, artık seninle işim olmaz, ne halin varsa gör misali!

Ne yazık!

İnsanlar içinde insanlara hasret kalır olduk!

İçten gelen bir tebessüme ya da candan söylenen güzel bir söze ihtiyaç varken, insanları kullanabilme alternatiflerine başvurulmaya başlandı. Ağızlara sakız olmuş hoş sayılan bir iki sözle insanları kendilerine çekip, daha sonra da yaptıklarıyla, söyledikleriyle onları tüketen insanlar yüzünden ne kimseye güven, ne de hoşgörü kaldı.

Tüketip bitiriyoruz!

Tükenip gidiyoruz!

Bunları yaparken kendi kendimizi de kaybediyoruz.

Oğuz Atay’ın ‘Tutunamayanlar’da dile getirdiği gibi;

“İnsanlar diyorum Olric… Seni sen yapan özellikleri severler. Sonra da onu senden alıp, seni değiştirmeye çalışırlar.”

Ve sonrası…

Seni beğenmedikleri gibi, seni sana düşman etmeye kalkarlar ne yazık ki!

Ben de insanlar diyorum;

Tüketme konusunda onların üstüne yoktur…