İLK ADIM

İlk adımını attı, ayaklarının tozundan, bir devlet, bir millet var etti. İlk adımını attığı güne inandı,  kurtuluş gününü başlattı ve o tarihi, şanlı 19 Mayıs’ ı, kendi doğum günü olarak kabul etti, tarihe geçti.

 

***

Her adımını planlayarak, yandaşlarını doğru seçerek, korkusuzca ve bilinçli olarak, önce vatan hainlerine karşı, sonra düşmana karşı çıktı yola. Bu şanlı, tarihe mal olan yolda, önce düşmanlar bir bir yok edilecek, topraklardan def edilecekti. Padişahlık, saltanatlık yerine, milletin özgürlüğüne, milletin sözüne dayalı, bir vatan kurulacaktı. Gaye tek ve belli idi. Önce vatan…

 

Önce kendisine, sonra milletine güvendi, büyük Komutan. Biliyordu ki, bu yolda, bu uğurda, yalnız değildi. Allah’ a güvendi. O millet ki, Atası’ nın izinden yürüdü. İnanıyorlardı ki, büyük Komutan sadece vatanını ve milletini düşünüyordu. Bu uğurda, gece gündüz uyumadan planlar yapıyor, milletin güvenini boşa çıkarmamak için Allah’ a yalvarıyordu, büyük Komutan.

 

Kadını erkeği, genci yaşlısı, bahanesiz katıldı savaşa. Canlarını, seve seve koydular ortaya.  Tek gaye millet ve özgürlüktü. Önce vatandı, önce topraktı. Çok şehitler verildi bu uğurda. Kanla, canla sulandı, yoğruldu vatan. Analar ağladı, ay ağladı, yıldız ağladı.

 

Büyük bir birlik ve inanç ile önce tek tek düşmandan kurtarıldı vatan. O güvendi, millet güvendi, düşman kahroldu, düşman ağladı. Büyük galibiyetle yeniden doğan millet, dünyaya adını duyurdu. Korkan dünya, diz çöktü şanlı Türk milletinin önünde.

 

***

Tarih, altın yaldızlı harflerle yazdı, Koca kahramanı, Atatürk’ ü. Tarihe adını kazıdı şanlı Türk Milleti. Böylece, İlk adımdan, koca, sonsuz bir vatan ve şanlı bir millet doğdu.

 

İyi ki bu vatanın evladı, iyi ki bu milletin bir parçasıyım. Her daim, göğsümde atan yüreğim, milliyet için, vatan için çarpıyor.

 

Ne Mutlu Türküm Diyene!!!

 

Sevgiyle Kalın…