HERKES GİDER MERSİN’E…

Galiba bu musibet virüsle ilgili yazılarımı 11 Mart tarihinden itibaren sonlandıracağım. Ülkemizde Covid-19 vakasından ilk ölümün gerçekleştiği 11 Mart 2020 tarihinden buyana bazen haftada iki kez musibet Covid-19 virüsüyle ilgili uyarı yazılarımı sürdürüyorum. Malûm 11 Mart tarihinde 1 yıl olacak.

***

Umudumu hiç yitirmedim, ancak Sağlık Bakanlığımızın tüm uyarılarına rağmen rehavete kapatılanlar yüzünden sil baştan durumuna düşmemiz beni yeise sürükledi.

***

Mersin olarak; bırakın ülkemizi, tüm dünyaya örnek gösterilirken bu günlere nasıl geldik. Torunumun memleketi Cebeliberekettir,  yani “Bereketdağı” bu günkü adı ile Osmaniye… Gelin görün ki Orhan Kemal’e de ilham veren bu bereketli topraklar rehavet nedeniyle virüsle mücadelede başarısız kabul ediliyor. Vaka itibariyle de en tehlikeli iller arasında gösteriliyor, adını bereketten alan bu güzel ilimiz.

***

Son açıklamalara göre; Vali Başkanlığında toplanacak İl  Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla normalleşmeler peyderpey, yani kademeli geçişle sağlanacak. Dilerim bereketli topraklarımız; Osmaniye’miz, Adana’mız, Mersin’imiz yani Çukurovamız bir an önce normalleşir. Sözüm o sorumsuz vatandaşadır;  insanlar evine ekmek götürme çabasında iken, ya sen; o çok basit maske, mesafe, hijyen kuralına uymayan gevşek… Sözün bittiği yerdeyim; kalın sağlıcakla!