Gültak ’tan bilgilendirme toplantısı

 

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, basınla bir araya gelerek, yaptıkları ve yapacakları projeler hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.

 

FATMA NUR ÇANKAYA

 

Gültak, “Yerel seçimlerin üzerinden geçen 15 aylık süreçte; ilçemize, kentimize ve insanlarımıza kazandırdığımız ve yakın süreçte kazandıracağımız projeleri, hizmet, yatırım ve sosyal ağırlıklı çalışmaları paylaşacağız. Halkımızın teveccühüyle seçilip göreve geldiğimizde; ‘Gönül Belediyeciliği’ ışığında, Akdeniz’de farkındalık yaratacak yönetim anlayışını hayata katacağımızın sözünü vermiştik ve sözümüzde durduk” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, “Önce insan şiarıyla; adil, eşit ve kaliteli hizmet vererek, Akdeniz’de değişim, dönüşüm, yenilenme ve kalkınma hamlesi başlattık. Akdeniz’in kaybedilen 20-25 yılını geri kazanmak için her alanda hizmet atağına giriştik” dedi.

Gültak, “Kapalı kapılar ardında değil, her daim halkımızın arasında olduk. Hafta içi; Salı ve Cuma günleri mahallelerimizi; hafta sonları da kent merkezinde bulunan esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Bu sayede sorunları yerinde tespit ediyor; vatandaşlarımızın taleplerini, şikâyet ve önerilerini mahallinde dinleyip çözüyoruz.

Göreve gelir gelmez, her Çarşamba belediyemizde başlattığımız ‘Halk Günü’ uygulamamıza, Koronavirüs salgını nedeniyle bir süre ara verdik. Fakat hayat normale dönünce uygulamamız yeniden başlayacak ve insanlarımızı makamda ağırlamaya, onları dinleyip sorunlarını çözmeye devam edeceğiz. Çilek, Karaduvar ve Adanalıoğlu mahalle evlerinde Meclis toplantılarımızı düzenledik. Toplantıların bitiminde söz alan vatandaşlarımız talep, şikâyet ve önerilerini dile getirdi. Pandemi’den kaynaklı bu uygulamamıza ara verdik. Hayat normale döndüğünde Meclisimizi mahallelere taşımaya devam edeceğiz.

“ÖNÜMÜZDEKİ 3,5 YIL BOYUNCA HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Vatandaşlara verdikleri sözleri yerine getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Gültak, “Elbette eksiğimiz, dokunamadığımız insanımız mutlaka olmuştur. Fakat vatandaşlarımızdan ricamız, biraz daha sabır göstermeleridir. Zira önümüzdeki 3 buçuk yıl boyunca, hiçbir ayırım yapmadan 65 mahallemizin tamamına ihtiyacını duyduğu hizmetleri sırasıyla sunacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. İşte bugün; dili, inancı, etnik kökeni ne olursa olsun, hiçbir ayırım yapmadan Akdeniz ilçemizde yaşayan tüm gönüllere, bam tellerine dokunuyoruz. Birlikte sevinip, birlikte kederleniyoruz. Yakın geçmişte çatışmalarla, biber gazları ve TOMA’larla gündeme gelen Akdeniz’de artık huzur, barış, kardeşlik, sevgi ve muhabbet var.

Çaresizlik bulutları dağıldı. İnsanlarımızın yüzü tebessüm ediyor ve geleceğe artık umutla bakabiliyorlar. Polemiklerle değil, projelerle gündeme gelmek için istedik. Gönül belediyeciliği ilkesi ve hedefiyle; halkımızla aramızdaki köprüleri sağlamlaştırdık. Bu sayede insanlarımızın gönlünde güzel bir yere yerleştik.

Dersimize çok çalışarak 1 buçuk yılı kapsayan sınavdan yüksek not almak için mücadele verdik. Böylece Akdeniz kazandı, Mersin kazandı. Akdeniz’i: insanlarımızın göç edip kaçtığı değil; hayata kattığımız proje ve hizmetler sayesinde, yaşamak için tercih ettiği, daha planlı, düzenli, temiz ve sağlıklı bir kente dönüştürme mücadelemize omuz veren mesai arkadaşlarıma ve yolumuza gönül veren herkese teşekkür ederim. Kentimize kazandırdığımız Mersin Millet Bahçesi’nin inşası hızla devam ediyor. Çay Mahallesi’nde yeni ve modern bir yaşam alanı yükseliyor. Bahçe ve Barış mahalleleri kentsel dönüşüm projesini hayata geçireceğiz. Ayrıca Turgut Reis Mahallemiz riskli alan ilan edildi. Burayla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Karaduvar balıkçı barınağı kapasite arttırma projemiz var. Spor tesisleri ve spor kulüplerine desteklerimiz devam ediyor” diye konuştu.