Gözlükte yeni trend

Sonbahar’da yeni gözlük trendi, yuvarlık güneş gözlükleri ön plana çıkıyor.

GAMZE GÜLSER

8. Bölge Mersin Gözlükçüler ve Optisyenler Odası Başkanı Serkan Yakan, her mevsimde değişen güneş gözlükleri modelinde, Sonbahar’da yuvarlak güneş gözlüklerinin öne çıktığını söyledi.

Sonbahar’da öne çıkan yuvarlak güneş gözlükleri, yetkili gözlük bayilerinde satışa çıktı.

  1. Bölge Mersin Gözlükçüler ve Optisyenler Odası Başkanı Serkan Yakan, Güneş gözlüklerinin her mevsim kombinlerin tamamlayıcıları arasında yer aldığını söyledi.

Yakan, “ Bu sezonun öne çıkan trendleri arasında olan yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri, aksesuar tercihlerini klasik ve zamansız parçalardan yana kullananların tercihi oluyor. Yumuşak bir yüz ifadesini destekleyen yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri, oval ve köşeli yüz hatlarına sahip kişilerce tercih ediliyor. Hem gündüz hem gece kombinlerinde kullanılabilen yuvarlak güneş gözlükleri, bohem görünmek isteyenlerin de olmazsa olmazları arasında yer alıyor.  Ray-Ban ve Polaroid’in geniş ve yuvarlak güneş gözlükleri, her tarza uygun zamansız seçenekler sunarken Tommy Hilfiger açık renk camlı güneş gözlükleri bohem ve vintage bir görünüm isteyenlere hitap ediyor. Inesta’nın spor şıklığı destekleyen yuvarlak güneş gözlüğü modelleri ise farklılık arayanların tercihi oluyor” dedi.