Gazetecilerin yeni başkanı Kaya tepe oldu

Mersin Gazeteciler Cemiyetinin (MGC) olağanüstü genel kurulu Akdeniz Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı.

ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

Dört adayın girdiği seçime, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da katıldı.

 Dört adayın başkanlık yarışı verdiği listede, Kaya Tepe’nin kırmızı listesi, 114 oyla seçimi kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağanüstü Genel Kurulu’nda,  Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne aday olan Rüstem Kaya Tepe, Fatih Şahin, Turgay Demirtaş ve İbrahim Yalçıner ile birlikte verdiği birlik pozu, basın mensuplarından alkış aldı.

MGC Olağanüstü Genel Kurulu, Akdeniz Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı. Kaya Tepe, Fatih Şahin, İbrahim Yalçıner ve mevcut başkan Turgay Demirtaş’ın listeleri ile gidilen seçimli genel kurulda, 353 üyenin 312’si oy kullandı.

“SİZLERİN SORUNLARINA KAYITSIZ DEĞİLİZ”

4 adayın da değerlendirmeleri ve başkan oldukları takdirde cemiyete neler kazandırabilecekleri konusunda anlattıklarını dinlediğini aktaran Seçer, “Kentin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, başkan ve yönetimi ile bir masa etrafında tartışacağım, kente ya da gazetecilik mesleğine dair makul, olgunca kararlar alabileceğim bir yapı ile çalışmak isterim. Hepsi de buna uygun insanlar. Oluşturacakları kadrolarla bu nitelikte olacaklarına inanıyorum. Şu ana kadar olduğu gibi, sizlerden çok uzak, sizlerin sorunlarına kayıtsız kalan bir belediye yöntemi anlayışı içerisinde değiliz. Böyle bir şey varsa, söyleyin kendimizi düzeltelim” diye konuştu.

Öte yandan Divan Başkanlığını Ahmet Akın’ın yaptığı genel kurulda, faaliyet ve denetim raporları okunarak kabul edildi. Genel kurulda birer konuşma yapan adaylar, meslek örgütünün çıtasını yükseltmek için çalışacaklarını belirterek projelerini anlattılar. Konuşmaların ardından yapılan seçimde, Kaya Tepe’nin listesi 114 oyla seçimi kazandı. Fatih Şahin’in listesi 72 oy alırken, mevcut başkan Turgay Demirtaş’ın listesine 65 oy çıktı. İbrahim Yalçıner’in listesi ise 52 oyda kaldı.

Rüstem Kaya Tepe’nin Yönetim Listesi şu isimlerden oluştu;

Ali Ekber Şen, Fahriye Kutlay, Mehmet Selvi, Şevket Coşkun, Abdullah Biçer, Bekir Coşkun, Abdi Satıroğlu, Mehmet Miras, Mutlu Düdükçü, Şenel Mermer, Ali Kemal Köseoğlu, Deniz Tuncay Akkapılı, Veli Coşkun, Mehmet Can Bulut

YENİ YÖNETİM ANITKABİR’E GİTTİ

Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin tarihi olağanüstü genel kurulu sonrasında, seçimi göğüsleyen Rüstem Kaya Tepe ve Yönetim Kurulu üyeleri, tebrikleri kabul ettikten sonra, Ankara’ya Anıtkabir’e, Ata’nın huzuruna çıktılar.

Yeni Cemiyet Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, onun ilkeleri ışığında ve O’na layık bir yönetim olacaklarını ve bu yönde çalışacaklarını belirterek, “Seçim öncesi Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızla oturup, seçimi kazanmamız halinde 10 Kasım dolayısıyla, Ankara’ya gitme kararı almıştır. Çok şükür ki seçimi kazandık ve Atamızın huzuruna çıktık. Onun ilkeleri doğrultusunda Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin çıtasını yükselteceğiz. Ulu Önderimizi ölümünün 81. yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.  .