EVDE SPORA ARA VERME, DİRENCİNİ DÜŞÜRME

Kişisel Antrenör Ahmet Bulut, “Evde vücut ağırlığınızla yapacağınız kardiyovasküler ağırlıklı egzersizler ile kalp damar sağlığınız ve vücut direncinizi en üst seviyede tutabilir, daha sağlıklı zinde bir bedenle hastalık ve virüs riskini minimuma indirebilirsiniz” diyerek, uzaktan eğitim ile kişinin isteğine göre program hazırlayarak takibini yaptığını söyledi.

BİLGE ÇAKIR/ÖZEL

Bulut, korona virüs vakasının Türkiye’de görülmesinin ardından, salgına karşı alınan tedbirler kapsamında spor salonlarının kapatılması ve insanların evden çıkmaması sonrası egzersizlerin aksatılmaması gerektiği uyarısında bulundu.

 “SPORDA DEVAMLILIK SON DERECE ÖNEMLİDİR”

Spor salonlarının kapatılmasının ardından spora ara verilmesinin bazı sakıncaları olduğundan bahseden Bulut, “Sporda devamlılık son derece önemlidir. Eğer spor bırakılırsa veya uzun bir süre ara verilirse, kas kaybı ve sarkmalar meydana gelecektir. Çalışmayan kaslarda kütle kaybı yaşanır. Evde yapılacak egzersizler ile kasların çalışması sağlanabilir ve kas kaybının önüne geçilmiş olur. Bu süreçte yaşayabileceğiniz kilo artışı veya kas kaybı, diğer kayıpların yanında elbette hiçbir şeydir. Ama yine de beslenme alışkanlıklarınızı değiştirip evde vücut ağırlığınızla yapacağınız kardiyovasküler ağırlıklı egzersizler ile kalp damar sağlığınız ve vücut direncinizi en üst seviyede tutabilir, daha sağlıklı zinde bir bedenle hastalık, virüs riskini minimuma indirebilirsiniz” şeklinde konuştu.

UZAKTAN EĞİTİM İÇİN

Kişinin vücut endeksine, günlük rutinine göre, ona en uygun şekilde isteğine uygun egzersiz ve beslenme programı hazırladığını belirten Bulut, kendisine Instagram’dan ahmetbulut1925 ve a.bulutt1925 kullanıcı adlı hesaplardan ulaşılabileceği bilgisini verdi.