“Elvan ekonomiye can verecektir”

MTSO Meclis Başkan Yardımcısı ve İş insanı Kemal Yüksel, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan’ın atanmasının ekonomiye can vereceğini söyledi.

FAHRİ FIRAT

Ak Parti Mersin Milletvekili olan ve aynı zamanda  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevini de yürüten Elvan, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanması Mersin’de coşku ile karşılandı.

MTSO Meclis Başkan Yardımcısı ve İş insanı Kemal Yüksel, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın Mersin için birçok yatırıma öncülük yaptığına vurgu yaparken, bunların başında Çukurova Bölgesel Havaalanı, Otoban bağlantı yolları, turizm alt yapısı gibi çalışmalar olduğunu ifade etti.

Yüksel, “Sayın Elvan, bugüne kadar üstlendiği her görevi en başarılı şekilde yürütmüştür. Hazine ve Maliye Bakanı olarak da çalışmalarını layıkıyla devam ettireceğinden eminiz. Bilgisi ve birikimi ile Elvan’ın ekonomiye can vereceğine inanıyorum. Elvan’ın bakanlığa atanması Mersin için bir şanstır ve biz bunu büyük bir sevinçle karşılıyoruz. Özellikle Hazine gibi, Maliye gibi bir bakanın olması sadece Mersin için değil, Türkiye için de çok sevindiricidir” diye konuştu.