Denizdeki tehlike!

 

Sıcak havalarda serinlemek için denize gidenler, Jet Ski kabusu yaşıyor. Vatandaş, kontrolsüzce gösteri yapan jet skiden rahatsız.

 

ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

 

Özellikle sahil kısmına yakın bir yerde jet ski ile gösteri yapanlar, vatandaşa zor anlar yaşatıyorlar.

VATANDAŞIN CAN GÜVENLİĞİ YOK

Özellikle Mezitli, Tece gibi yerlerde deniz giren vatandaş, hafta sonları sahilde kiralanan jet skilerin tehlike yaratmasından tedirgin.

Ciddi bir denetime tabi olmayan Jet Skiler’in,  kumsaldan 100 metre ileride kullanılması gerekirken, bilinçsiz sürücülerin sürekli yasakları ihlal ettiği göze çarpıyor. Sıcak havalarla birlikte,  özellikle dar ve orta gelirli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Mezitli Tece plajlarında, jet skiler denetimsiz olarak kullanılıyor. Ülkemiz sahillerinde son yıllarda kullanımı giderek yaygınlaşan jet-skilerle ilgili herhangi bir denetim olmaması tepki topluyor.

KORKUDAN YÜZEMİYORUZ

Sıcak havalardan ve Pandemiden dolayı nefes alabilmek için plajlara indiklerini söyleyen vatandaşlar, zaman zaman balıkçı teknelerinin bıraktığı atıkların ve jet skilerin yakın mesafede sürülmesinin tehlike arz ettiğini söylediler. Mezitli plajının özellikle hafta sonları günü birlikçilerle dolup, taştığına dikkat çeken vatandaşlar, jet ski konusunda önlem alınmasını ve denizi kirleten teknelere de yaptırım yapılmasını istediler.