DARÜŞŞAFAKAYI UNUTMAYIN!

Eskiden , tüm sevenler, sevgililer, hısım ve akrabalar biri birlerine bayram kartı atarlardı.

Büyük bir sevinçle açar okurduk. saklardık kıymetliydi. Hatta saklardık.

Şimdi sosyal medyadan tek bir paylaşımlar herkesimi bağlar olduk.

Yalancı ve yabancı bir nesil olduk. gelecek nesillerin vay haline..

Mademki  teknoloji bunu gerektiriyor, bende bu teknolojinin 

lanetli nimetinden faydalanarak .

Cümle dostların  Kurban bayramını kutluyor selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Kurban kesenlere diyorum ki difirizde saklamayı  marifet sanmayın  birgün biter. İhtiyacı olanlarla paylaşın ki, yaptığınız PAYLAŞIM  maneviyatta amacına ulaşın..

Bir çocuk için en büyük hediye annesi ve babasıdır. Annesini ya da babasını kaybetmiş bir çocuk içinse Darüşşafaka’dır,. İşte Darüşşafaka olarak 156 yıldır hayata büyük bir kayıpla başlayan çocukların yolunu eğitimle açarak hem onların hem de ülkemizin geleceğini aydınlatıyor. Bunu da 156 yıldır hayırsever halkımızın bağışlarıyla gerçekleştiriyor. Bu Kurban Bayramı’nda da yapacağınız bağışlarla eğitim ve öğretim gören 927 öğrencinin en az 200’ünün 1 yıllık tüm giderlerin elde etmeyi hedeflenecek..

Küçük bir kız çocuğu olarak girdiği Darüşşafaka’dan yaşam boyu öğrenen, evrensel değerleri benimsemiş, özgüvenli, ülkesine ve topluma karşı sorumluluklarının bilincinde  iyi bir VATANDAŞ olarak mezun oluyor. Ardından milyonlarca genç arasından sıyrılıp tam da hedeflediği gibi Türkiye’nin en iyi hukuk fakültesine girmesini sağlayacak, üniversite eğitimi boyunca da yanında olacaksınız. Fatma, hukuk fakültesi 4. Sınıf öğrencisi olarak eğitimine Darüşşafaka’nın verdiği üniversite bursuyla devam ediyor. Daha nice Fatma’nın yolunu bağışlarınızla açıyorsunuz.

Siz de sadece bayramda değil, hayatın her alanında Darüşşafaka’ya bağış yaparak, daha nice çocuğun annesi ya da babası yanlarında olamasa da, hayallerinin gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz

 DARÜŞŞAFAKAYI UNUTMAYIN.

Kalenderce

Ömer Lütfü Kalender