Cemilli’de organik Pazar

Mezitli Cemilli köyünde köylüler, kendi pazarlarında ürettikleri organik ürünleri satarak, para kazanmaya çalışıyor.

SELDA YELİZ KÖŞ

Cemilli köyünde, Köylü Pazarı, normalleşme dönemi ile birlikte yeniden hizmete girdi ve tüketicilerin gelmesini bekledi.

Mezitli Belediyesi’nin üreticilere destek vermek ve tüketicileri doğal ürünlerle buluşturmak amacıyla kurduğu Köylü Pazarı, normalleşme dönemi ile birlikte yeniden hizmete girdi.

Pandemi nedeni ile köylülerin uzun bir aranın ardından normalleşme dönemi ile birlikte kendilerine ayrılan pazar yerlerinde tezgahlarını tekrardan açarak, kendi ürettikleri ürünleri, vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.

Doğal ürünlere kolaylıkla ulaşılmasını sağlayan Köylü Pazarları tüketicilerin de uğrak noktalarından biri haline geliyor.

Mezitli Cemilli köyünde,  üreticilerin bahçelerinde, tarlalarında yetiştirdikleri meyve ve sebzeleri aracısız, komisyonsuz bir şekilde, doğrudan tüketiciye sunduğu köylü pazarları, fiyatların semt pazarlarına oranla daha ucuz olması dolayısıyla ilgi görüyor.

Gerek satıcıların, gerekse müşterilerin ihtiyaçları için her türlü tedbirin alındığı Köylü Pazarında, ilçe sakinlerinin doğal ve organik ürünlere kolay ulaşımına da imkan sağlanıyor.