Akdeniz Belediyesi vatandaşların yardımına koştu

Akdeniz Belediyesi, kentte önceki gün akşam etkili olan aşırı yağışlar ve fırtına sonucu teyakkuza geçti.

HABER MERKEZİ

Yağmur suyu baskını ve sel oluşan mahallelerde ve çamur biriken sokak ve yollarda yoğun bir temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Fırtınada devrilen ağaçları da kaldıran ekipler, cadde ve sokaklarda biriken çamur ve çöpleri iş makineleri ve arazözler yardımıyla temizledi, tıkanan giderleri açtı.

Mersin’de, önceki gün akşam saatlerinde başlayan aşırı sağanak ve fırtına nedeniyle teyakkuza geçen Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, birçok mahallede meydana gelen yağmur suyu baskını, sel, tonlarca çamur birikintisi ile sokaklara yayılan çöp yığınlarına müdahale etti.

Ağır iş makineleri ve arazözler yardımıyla sokakları çamur deryasından temizleyen ekipler, fırtına sonucu park, refüj ve vatandaşların bahçesinde devrilen ağaçları da kaldırdı. Sel ve yağmur sularının en çok etkilediği Mithat Paşa, Güneş, Gündoğdu, Şevket Sümer ve daha birçok mahallede hizmet veren ve vatandaşların yardımına koşarak gece boyunca ev ve işyerlerinde biriken yağmur sularını tahliye eden ekipler, gelen tüm taleplere de en kısa sürede yanıt verip vatandaşların yardımına koştu.

FEN İŞLERİ EKİPLERİNİN MÜDAHALESİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan; Civanyaylağı Mahallesi’nde de büz ve köprü geçişlerinin ağızlarında sel sonucu oluşan tıkanıklığı iş makineleri desteğiyle açan fen işleri ekipleri, Esenli Mahallesi’nde de selden etkilenen meydanın temizliğini gerçekleştirdi. Camili ve Parmakkurdu mahallelerinde de yağışlar sonucu oluşan selden etkilenen yollarda aralıksız şekilde bakım ve onarım çalışması yapan fen işleri ekiplerinin, sağanak yağışlar ve seller sonucu zarar gören bölgelere müdahalesi sürüyor.

 “VATANDAŞLARIMIZI YALNIZ BIRAKMADIK”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da kentte etkili olan sağanak yağmurlardan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti; fen işleri, çevre koruma ve park bahçeler ekiplerinin zor anlar yaşayan vatandaşlardan gelen çağrılara en kısa sürede yanıt verip müdahale ettiğini, yardıma koştuğunu söyledi. Sahada görevli ekiplerle sürekli iletişim halinde olduğunu kaydeden Başkan Gültak; “Kentimizde dün akşam saatlerinde etkili olan aşırı yağışlardan etkilenen vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık. Sahadaki tüm ekiplerimiz gece saatlerinde sahaya inerek yardıma ihtiyacı olan insanlarımıza ulaşıp bir yandan su tahliyesi, diğer yandan yağmur sularına maruz kalan ev, avlu ve sokaklarda su tahliye çalışması yaptı. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızdan gelen taleplere yanıt verip yardımcı olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.