Ağaoğlu Gazanfer karakterine hayat verdi

 

Hakan Ağaoğlu’nun yaşını, kariyerini ve özel yaşantısını öğrenmek isteyen hayranları, oyuncu hakkında soruları internette araştırıyor. Peki, ekranların bu yakışıklı oyuncusu Hakan Ağaoğlu kimdir?

FATMA NUR ÇANKAYA

Adını sıkça duymaya başladığımız oyuncu, bir dönem ekranlarda fırtınalar estiren Çarpışma, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kalbimdeki Deniz, Şevkat Yerimdar ve Kırgın Çiçekler gibi birçok dizide adından söz ettirmeyi başardı.

Başarılı oyuncu Hakan Ağaoğlu, İlk olarak 2016 Yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ve final yapan Altınsoylar dizisinde Gazanfer karakteri ile oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Ağaoğlu’nun kim olduğu izleyiciler tarafından daha çok merak ediliyor. İşte Hakan Ağaoğlu hakkında merak edilen tüm detaylar. 01 Temmuz 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelen Ağaoğlu, aslen Diyarbakırlıdır. İlk-orta öğretimini Ankara’da tamamlayan oyuncu Eskişehir Üniversitesinde Lisans eğitimi almıştır. Daha sonraki yıllarda yurt dışında eğitimine devam etme kararı alan yakışıklı oyuncu ABD’nin New York şehrinde İngilizce Dili ve Edebiyatı eğitimi almıştır. Amerika’da ki eğitim serüvenini tamamlayan Hakan Ağaoğlu Türkiye’ye dönüp, Beyaz perde ile tanışma hikâyesi de başlamıştır. Oyunculuk Eğitimine İstanbul’da hız veren Ağaoğlu dizilerin aranan yüzü haline gelmiştir. Hayat Sırları, Kalbimdeki Deniz, Çarpışma, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Şevkat Yerimdar gibi ekrana kilitleyen birçok dizideki karakterlere can vermiştir. 2018 Yılında Ali Atay’ın yaptığı ve yönettiği  “Ölümlü Dünya” adlı Sinema filminde rol almıştır. Halen sanat alanında çalışmalarına devam eden bekâr oyuncu Aslan burcudur.