Adımlarınızı büyütün!…

Hedeflerinize ulaşamayacağınızı anladığınızda, hedeflerinizi küçültmeyin, adımlarınızı büyütün. Hedefe ulaşmak için önce inanmak lazım ve yola çıkacağın insanları çok iyi seçmek lazım. Özellikle tarihin her anında karşımızda çıkan yalakalar sizin ilerlemenizin her zaman önüne geçer. Çünkü her şeyden önce önemli olan onların çıkarlarıdır.

İskender, hiçbir kusuru konusunda kendisini uyarmayan vezirine: – Sana ihtiyacım yok, der. Vezir: – Neden hükümdarım, diye sorar. İskender: – Ben bir beşerim. Sen bu kadar süre içinde tek bir hatama bile rastlamadıysan cahilsin demektir. Örtbas ettiysen o zaman da hainsin ”

Haksızlığa karşı, yapılana ve yanlışlıklara karşı susmakta, göz yummakta insanın önce kendisine saygısızlıktır.

Evet kötü bir süreçten geçiyoruz. Ne olacağımız belli değil, ne kadar yaşayacağımız da…Ama ülke olarak yanlışları görmeli, doğrular için mücadele etmeliyiz.

Vatanseverlik, vatanının bütünlüğünü korumak, vatanın içinde yaşayanların haklarını korumak, ülkenin geleceğini yeni nesilin ellerine bırakmak. Bizler bugün varız, yarın yokuz ama ne olursa olsun gelecek çocuklarımızdaysa, o zaman onların önünü açmalıyız.

Hata hepimize has bir özelliktir. Önemli olan o hatalarımızdan ders çıkarabilmektir.

Mersin neden bir Antalya gibi olmasın, Kızkalesi neden bir Bodrum olmasın ya da Susanoğlu neden bir Marmaris, bir Kuşadası olmasın…Neyimiz eksik onlardan..Fazlamız var ama eksiğimiz yok. Tek eksik bu pastayı yapacak bir usta. Mersin bulunduğu yeri hak etmiyor. Artık bu kente bir usta zamanı gelmedi mi ?