Acil servislerde grip yoğunluğu

Kış aylarının gelmesi ile birlikte artan grip vakaları ve salgınlar nedeniyle acil servislerde yoğunluk yaşanıyor.

GAMZE GÜLSER

Kış aylarının gelmesi ile birlikte grip vakalarında ciddi oranda artışlar yaşanıyor. Grip salgınının çeşitli varyantlar ile birleşmesi sonucu hastanelerde yoğunluk oluşmaya başladı. Özellikle gece saatlerinde Mersin Şehir Hastanesi acil servislerinde yoğunluk yaşanıyor. Hasta kabulden giriş yapan vatandaşlar önünde bekleyen uzun hasta kuyruğu ile karşılaşıyor.

Covid 19 vakalarının azalmasıyla birlikte esnetilen tedbirler nedeniyle hastaneye giriş yapan vatandaşların büyük bölümünde maske olmaması grip salgını vakalarında artışa sebep olmasından endişe ediliyor.

Uzun süre kuyruk bekleyen vatandaşlar Mersin’de İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hizmet dışı hastane binalarının hizmete açılmasını talep ediyor.

Vatandaşları maske mesafe ve hijyen konusunda uyaran uzmanlar, toplumsal kullanım alanlarında pandemi kurallarına uyulmasının önemine dikkat çekiyor. Uzmanlar, kış aylarında artan vakaların daha fazla artmaması için kişisel önlemlere dikkat edilmesi ve bağışıklık sistemini güçlendirecek gıda ürünlerinin tüketilmesi konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.