KAYBEDECEK ŞEYİ OLMAYANLAR

Kaybedecek bir şeyi olmayanlar, kaybedecek çok şeyi olanları hep hedef alırlar. Kendilerini yiğit sanırlar. Karşı tarafı tehdit ettiği zaman, kaybedecek çok şeyi olan, Allahtan belasını bulsun, benden bulmasın der, taviz verir. Bu taviz o kadar büyür ki sabır sınırlarını aşar, kaybedecek çok şeyi olan ne olursa olsun deyip karşı hamleye geçince o çok yiğit olan, kaybedecek bir şeyi olmayan öyle bir kaçar ki ayakları kıçına değercesine.

-Aslında anlatmak istediğim, herkes kilosuna ve hakkına razı olsa hiçbir sorun olmaz, kişiliksiz ve aynı zamanda beceriksiz olan insanlar kolay yoldan para ve isim kazanmaya çalışırlar. Bu yolda hapis yatmayı şeref sayarlar. Bu kadar yaralamam veya leşim var diye övünürler. Birbirlerine birçok lakap takarlar.

-Tabi ki halk kahramanları, yiğit aşiret reisleri var. Onları bunlardan ayırmak lazım. Onlar kimsenin hakkını yemez ve pis şeylere tenezzül etmezler. Hep kendilerinden verirler. Hapis yatsalar da kan davasından ya da namus davasından yatarlar. Onun bunun hakkını yiyip, insanları ezip zarar vermez ve bu uğurda hapis yatmazlar. Bu tür işleri yapanları adam yerine koymazlar. Tüm kendini bilen insanlara tavsiyem onlardan çekinmeyin, onlara taviz vermeyin. Onlara taviz verdikçe üzerinize çullanırlar. Karşı koyar, adam yerine koymazsanız hiçbir şey yapamazlar.

Sevgilerimle