5 Aralık

Siz içten bir dua ettiğinizde hiç ağladınız mı? Ben çok ağladım! Ömrüm boyunca ettiğim bütün dualar ya korkularım yüzünden oldu, Allah’tan başka hiç kimseye muhtaç olmamak için ya da hayırlı bir şekilde mutluluğa ulaşabilmek için.

Kim istemez ki hayalini kurduğu düşlerin gerçekleşmesini? Ben çok istedim. Yemedim, içmedim, istedim ve çok bekledim. Allah’ım bana her zaman hayırlısını ver dedim. Acıların içinde yüzerken bile her an “hayırlısı ya Rabbim” dedim.

Birini yarattım dünyamda (eş, aile, dost, akraba). Allah’tan korkan birini. Allah’ı çok seven birini. Benim gibi gülsün, benim gibi ağlasın, öyle sevsin, öyle korksun istedim. Hayallerim öyle ulaşılabilecek hayaller de değildi bu dünya için. Bir o kadar da karamsardım, o yüzden gerçekleşmesi için hep dua ettim.

Yalvardım. Çok yalvardım.

Her şeyin mümkün olabileceğine inandım ben hep, kendime inandığım zaman. Öyle gücü buldum öyle sabrettim öyle bekledim ben. Öyle temiz, öyle saf, öyle iyi niyetliydi ki hayallerim hiç bir kötülük yoktu. Savaş yoktu, ihanet yoktu, acı yoktu, çaresizlik yoktu.

Tanımadığım eşim için, hayat arkadaşım için, ailem için, evlatlarım için, sevdiğim herkes  için bir gün düşünü kurduğum bu dünyayı hepsiyle birlikte sonsuz mutlulukla güvenle yaşayabilmek için öyle ümit ettim ki ben hiç pes etmedim. Bu sevgiyi yaşayabilecek gücü bana veren, hayalini kurduran Rabbimdi çünkü.

Her yıl yeni yaşımda bu dileklerim gerçekleşsin diye daha da dile düştü bu hevesim. Hevestir ya geçer gider unutulur ama bu heves hiç geçmedi, hiç bitmedi. Ben tükendim yeri zamanı geldi, ama bu yalvarış hiç tükenmedi. Yüzüm gülsün, yüzümüz gülsün istedim. 36 sene bekledim ben, her taşın yerine oturması için 36 sene… Vazgeçmedim!

Şimdi öyle bir 5 Aralık günündeyim ki, ettiğim duaları yaşıyorum bugün. Şükürler olsun Allah’ım sana 36 yıl sonra beni duyduğun için. Şükürler olsun Allah’ım sana bu huzuru bana, bize yaşattığın için.

Yaşadığım her acıyı gömerken sonsuza kadar, en kötü günleri silerken hafızamdan, iyi ki diyorum, iyi ki yaşamışım bu acıları, iyi ki çekmişim bütün dertleri ve iyi ki hak etmişim hayalini kurduğum bu hayatı…

Şimdi her şeyin bir anlamı var.