30 Ağustos Zafer Günümüz   

Düşmanın kovulduğu, özgürlüğü selamladığımız en büyük gün, bugün. Ülkenin sağlam temellere oturtulduğu, devasa milletin yeniden doğduğu, zaferin günü bugün.

Tüm dünya bizi şanlı ordumuz ve gücümüz ile tanıdı. O kadar milli duygular ile savaştık ki, gece-gündüz, kadın-erkek. Her an ve hep birlikte. Önce vatan dedik. Önce özgürlük ve bayrak. Kanlar döküldü, kurşunlar susmadı. Kim, kimler durabildi ki bu ulu milletin önünde. Savaş için girdikleri, paylaşmak için didindikleri, haince planladıkları bu topraklardan, arkalarına bile bakmadan çekip gittiler. Ve bir daha da, bu topraklara göz dikemediler. Bir daha ellerini uzatamadılar, cesaret edemediler.

Türk’ ün gücünü, milli duygularını tanımak ve önünde eğilmek zorunda kaldılar. Dostu da, düşmanı da. Yani tüm dünya. Küçük ve aciz gördükleri Türk’ ün gücünü, kabul ettiler. Bu koskoca şanlı tarih ve atalarımız ile bugünlere geldik. Unutmayacak ve unutturmayacağız. Damarlarımızda akan asil kana güvendik. Gücümüzü ve varlığımızı, altın harfli tarihimizden ve ebediyet üzerine kurulu geleceğimizden aldık. Güvendik…

Atamız’ ın izinden durmadan, yorulmadan, gücümüzün sonuna kadar koşmaya yemin ettik. En küçüğünden, en büyüğüne kadar milliyetçilik uğruna, istiklal uğruna, gözyaşı döktük. Millet demek, toprak demek asıl gayemiz oldu. Ne pahasına olursa olsun, daha da büyüyerek, güçlenerek, olayların üzerine gitmek, mücadele gücümüzü arttırdı. Zeki yaradılışımız ve bağlılığımız ile fark yarattık, tüm Dünya’ da.

Sesimizi duy ve bizi aklından sakın çıkarma, bizi küçümseme, dünya… Biz varız… Ve ilelebet, dimdik ayakta ve var olacağız.  Selam olsun, en şerefli maziye. Selam olsun, şehitlere ve gazilere. Selam olsun, Ulu Önderimize ve O’ nun sonsuz becerisine, gücüne ve önderliğine.

Ne Mutlu Türk’ üm Diyene!

Sevgiyle Kalın…