29 Ekim Cumhuriyet Bayramı…

Bugün Cumhuriyetimizin 96 yıl dönümü. Tam bugün Cumhuriyet için, ülkemizin bağımsızlığı için yüz binlerce şehit verdik. Emperyalizme karşı ölümüne mücadele ettik. Bu mücadelenin içinde şehit olanların arasında Türk, Kürt, Arpa, Çerkez, Süryani, hatta Ermeni’si bile vardı. Hepsi bu toprağı, kendi vatanı olarak gördüler, bağımsızlık için can verdiler. Bu vatanın her karışında onların kanları var. Öylesine kazanılmış bir savaş değil, destanımsı bir kazanım, bedel ödenerek, kazanılmış.

Ya şimdi? O akan kanlara, verilen canların kanı kurumadan ülkemiz, emperyalistlerin tuzağına düşmüş durumda. Dışa bağımlılık, bizim bağımsızlığımıza vurulmuş en büyük darbe.

Sağımız savaş, solumuz savaş, içerimiz savaş..Nereye baksak bir dost arıyoruz ama dostluklarda çıkar üzerine kurulmanın en güzel örneklerini yaşıyoruz.

Atatürk, sanki bugünleri görüyordu, sanki ülkemizin kapitalistler ve emperyalistler tarafından bir kez daha kuşatılacağını varsayıyordu. Bununla ilgili yasalar yaptı, savaştan kaçındı, barışı savundu, çocuklarımıza harika bir gelecek sunmak istedi…96 yıldır yıkılamayan Türkiye Cumhuriyeti, bundan sonra da yıkılmayacaktır. Çünkü Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etti ve onlarda bu emanete sahip çıkacaklardır.