BAHAR…

-GAMZE PALAMUT-

Yazımın başlığının bahar olduğunu görünce siyasetten bahsedeceğimi düşünmenize gerek yok. Sadece ufacık bir şekilde bahsedeceğim seçimden, içimdeki sevince engel olamayarak! Evet, tabi ki çok sevinçliyim ‘Martın Sonu Bahar’ sloganını yaşadığımız için. İçimiz kıpır kıpır oldu. Midemizde kelebekler uçuşuyor. 1 Nisan 1 Nisan olalı böyle bir bahara şahit olmamıştı çok uzun zamandır.

Ne demişti Turgut uyar: “Başka havalar getir bana. İçinde biraz bahar olsun, biraz sen, biraz da Cumartesi.” Ve o havalar bize Pazartesi itibariyle gelmiş bulundu. Tabi ki her açıdan bahar havası geldi memleketimize. Kuş sesleriyle, çiçek kokularıyla, deniziyle, güneşiyle ve özellikle seçim sonuçlarıyla…  Baharın en büyük müjdecisi olarak Nisan ayı geldi mi canlanıyor ortalık. İnsan ister istemez güzel bir enerjiyle karşılaşıyor. Bizlere de, o enerjinin hiç bitmemesini dilemek kalıyor elbette ve tabi ki o enerjinin tadını çıkarmak…

Her ne kadar her mevsimin kendine göre güzelliği olsa da, her ne kadar yazı da, kışı da sevsek de, bahar bir başka oluyor. Kendiliğinden sevdiriyor kendini. Adı bile yetiyor sevilmesine. Ne sıcaktır, ne soğuk. Ne yağışlıdır, ne güneşli… Ama hep cıvıl cıvıl. Bazı insanların istemsiz gülümsemelerine bile sebep oluyor çoğu zaman.

O zaman ne diyoruz; enerji dolu bir bahar başlarken, yüzümüzdeki gülümsemeler hiç eksilmesin…