Çarşamba , 19 Haziran 2019
Transfer aracı imdadına yetişti

Transfer aracı imdadına yetişti

Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği engelli transfer aracı hizmeti ile dezavantajlı bireylerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği engelli transfer aracı hizmeti ile dezavantajlı bireylerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.  Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu kez de 9 yıldır yürüme engelli olan paraparezi hastası Hatice Sema İşbay’ın engelli transfer aracı ile fizik tedavisinin yapılacağı Nevşehir’e transferini gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi tedavi için Nevşehir’e gitmesi gereken Hatice Sema İşbay’ın imdadına koştu.

9 yıldır engelli olan ve tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren Sema İşbay, tedavi görmesi gereken hastaneye kendi imkânları ile gidemediği için Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştı. Sema İşbay’ın isteğini geri çevirmeyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İşbay’ı engelli transfer aracı ile Nevşehir’de tedavi edileceği hastaneye kadar götürdü.

“ENGELLİLER İÇİN BÜYÜK BİR DESTEK”

Nevşehir’de tedavisini sürdürmesi gerektiğini ancak imkânı olmadığını, umutsuzluğa düştüğü anda Büyükşehir Belediyesi’nin imdadına yetiştiğini ifade eden 50 yaşındaki paraparezi hastası Hatice Sema İşbay, “9 yıldır yürüme engelliyim. Tekerlekli sandalyede hayatımı sürdürüyorum. Fizik tedavim Nevşehir’de devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yönetiminde başlatılan bu transfer hizmetinden ben şehir içinde de faydalanıyordum. Hastaneye gidip gelirken sürekli transfer aracını kullanıyorum. Bu hizmet için çok teşekkür ediyorum. Çünkü engelliler için büyük bir destek” dedi.

Nevşehir’e gidebildiği için son derece mutlu olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi’ne minnettar olduğunu belirten İşbay, “Transfer aracı olmasaydı otobüsle gidecektim. O durumda, otobüsler bize uygun olmadığı için çok sıkıntı çekecektim. Ya da özel araç gerekecekti. O durumda da hem maddi hem de manevi olarak bana baya bir külfet olacaktı. Bunu karşılamaya maddi durumum yeterli değil. Şimdi transfer aracı ile gideceğim ve tedavi olacağım. Bütün ekibe, bana yolculuk boyunca eşlik edecek arkadaşlara ve Burhanettin Kocamaz ’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Nevşehir’de iki ay tedavi görecek olan Sema İşbay’ın tedavi sonrası yeniden Mersin’e transferi yine Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilecek.