Cuma , 19 Temmuz 2019
Toros Üniversitesi teknik gezi düzenledi

Toros Üniversitesi teknik gezi düzenledi

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İş Sağlığı ve Güvenliği Programı, Akyürek LTD ve Mersin Üniversitesi Kimya Mühendisliği Laboratuvarlarına Teknik Gezi düzenledi.

HABER MERKEZİ

Teknik geziye öğrencilerle birlikte Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Sabri Kalkan ve Bölüm Başkan Yardımcısı Öğretim Görevlisi Emre Ünal, Firma Yetkilileri ve Güney OSGB çalışanları katıldı.

Teknik Gezi kapsamında Akyürek LTD’de Tedarik Zinciri Direktörü İpek Akyürek, B sınıfı İSG Uzmanı Hatice Aydın ve Güney OSGB’de görevli uzmanlar öğrencilere proses ve üretim hakkında bilgiler verip iş sağlığının öneminden bahsetti.

Mersin Üniversitesi Kimya Mühendisliğinde Prof.Dr. Bahadır K. Körbahti araştırma ve öğrenci laboratuvarlarında yapılan çalışmalar, cihazlar ve kimyasallar hakkında bilgi vererek tehlikeli çalışma ortamlarında korunma ve önlemleri hakkında bilgiler verdi.

Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Sabri Kalkan teknik gezilerle birlikte öğrencilere farklı tehlike gruplarının tanıtıldığı, öğrencilere tecrübe kazandırılarak gelişimlerine katkıda bulunduklarını belirterek, teknik gezilerin belirli periyotlarda farklı tehlike gruplarının olduğu yerlerde tekrarlanacağını belirtti.