Cumartesi , 17 Ağustos 2019
Tarsus Üniversitesi ilk kariyer gününe hazırlanıyor

Tarsus Üniversitesi ilk kariyer gününe hazırlanıyor

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Tarsus Üniversitesi ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) işbirliğinde 26 Şubat 2019 Tarihinde Tarsus Üniversitesinde ilk kez Kariyer Günü düzenlenecek.

HABER MERKEZİ

Temelleri Mersin Üniversitesine dayanan Tarsus Üniversitesi; 18.05.2018 tarihli yasal düzenlemelerle Mersin İli Tarsus ilçesinde kurulmuştu. 

4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdüren üniversite, özellikle Mersin İŞKUR ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliğinde gerçekleştirecekleri istihdam etkinlikleri ile işgücü piyasasıyla ilişkilerini güçlendirmek istiyor.

ÜNİVERSİTELİLERE ULAŞIYORUZ

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün istihdama yönelik programlarının üniversite öğrencileri nezdinde tanınırlığını arttırmak üzere Mersin ilinde bulunan üniversitelerle işbirliğine büyük önem verdiklerini belirtti. Kutlu;  Mersin İŞKUR, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Profesyonel yöneticileri ile ilk kez Tarsus üniversitesinde gerçekleştirecekleri Kariyer Günü etkinliğinin Tarsus Üniversitesine ve öğrencilerine hayırlı olması diledi.

PROFESYONEL YÖNETİCİLER ÜNİVERSİTELİLERLE

Üniversite bünyesinde açılacak İŞKUR standıyla kayıt, danışmanlık ve üniversitelilere yönelik İŞKUR hizmetleri tanıtımı yapılırken diğer taraftan Girişimci İnsan Kaynakları Derneği koordinesinde Özel Sektör Ne İster Paneli düzenlenecek. Düzenlenecek panel ile “İş Hayatının beklentileri, Cv Yazma ve Mülakat Teknikleri Konuları ve örnek sektörel uygulamalar” konularına değinilecek.