Çarşamba , 19 Haziran 2019
“Silifke Belediyesi Lütfi Vural Sanat Merkezi” yoğun ilgi görüyor

“Silifke Belediyesi Lütfi Vural Sanat Merkezi” yoğun ilgi görüyor

Açıldığı günden itibaren yoğun bir ilgi gören Silifke Belediyesi Lütfi Vural Sanat Merkezi sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Silifke sanatın merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Silifke Belediyesi Lütfi Vural Sanat Merkezi, açıldığı günden bu yana düzenlediği konser, tiyatro, panel, konferans ve etkinliklerle sanatın ve sanatçıların gözbebeği oldu.

‘EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ’

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Kültür ve sanat, su gibi ekmek gibi eksikliğini hissettiğimiz kavramlardır. Biz Silifke Belediyesi olarak insani değerlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda Kültür ve Sanatı halkımızın vazgeçilmezi yapmak amacı ve çabası içerisindeyiz.

Merkezimizde hafta içi ve hafta sonlarında her türlü etkinlikler yapılıyor. Sabah saatlerinden başlayarak, akşam geç saatlerine kadar sürekli açık. Cumartesi ve pazar günleri de etkinlikler yapılmaktadır. Sanat Merkezimize vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Kültür Merkezimiz bu şehre bir vizyon kattı. Bu kadar derin ve farklı zenginliği olan bir kentte kültür ve sanata da oldukça önem veriyoruz. Bizler de bir arada yaşayan bir toplumda yerel yönetimler olarak, Kültür Merkezimizde tiyatro oyunları, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşiler, yarışmalar ve sergiler ile kültür ve sanatta önemli atılımlar yapıyoruz. Sanat Merkezimiz açıldığı günden bu tarafa halkımızın yoğun ilgisini görüyor. Bu ilginin her geçen gün artması bizleri de mutlu ediyor ”dedi. Silifke’yi sanat ve sanatçıyla buluşturup sanatseverlerin vazgeçilmez adresi haline gelen Lütfi Vural Sanat Merkezi, düzenlediği birbirinden eşsiz renkli faaliyetleriyle tüm kentli için cazibe merkezi oldu. Tüm Silifkelileri birbirinden renkli ve çeşitli sanat dallarıyla buluşturan merkez, açıldığı günden buyana düzenlediği konser, söyleşi, sergi, yarışma, toplantı, konferans ve tiyatro oyunlarıyla sanatın kalbini Silifke’de attırdı.