Sağlık Ordusuna taze kan

Mersin Hızır Anadolu Sağlık Meslek Lisesinden mezun olan hemşire, ebe ve sağlık bakım teknisyeni adayı 96 öğrenci Yenişehir Palmira Kongre ve Balo salonunda düzenlenen görkemli törenle diplomalarını alarak meslek  hayatına ilk adımlarını attı.

Özel Mersin Hızır Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden 2018-2019 öğretim yılında mezun olan hemşire, ebe ve sağlık bakım teknisyeni adayı 96 öğrenci, Yenişehir Palmira Kongre ve Balo salonunda düzenlenen görkemli törenle diplomalarını alarak meslek hayatına ilk adımlarını attı.

HABER MERKEZİ

Mezuniyet töreninde konuşan Okul Müdürü Halim Temur, 59 hemşire,19 ebe ve 18 sağlık bakım teknisyeninden oluşan 96 öğrenciyi mezun ederek sağlık ordusuna genç eleman kazandırmanın ve okullarının üçüncü dönem mezunlarını vermenin sevincini ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Öğrencilerin hayatlarının en önemli anını yaşadığını belirten Temur, ” Sağlık ordumuzun hayata hazırlanmalarında, nitelikli bir meslek sahibi olmaları için eğitim ve öğretimlerinde emeği geçen, onları Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda birer Türk genci olarak yetiştiren tüm fedakar arkadaşlarıma, öğrencilerimizin pratiklerini geliştirmelerinde uygulama alan ve hastane alan sorumlusu doktor ve hemşirelerimize teşekkür ediyorum.Yine bizlere olan inançları ve güvenlerinden dolayı velilerimize teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Okul Kurucusu Filiz Aslan’ da mezun olan öğrencilerin sağlık alanında hastalara şifa dağıtacağını ifade ederek,”En büyük onur onları yetiştiren, büyük emekleri olan öğretmenlerimizindir. Mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki yaşantılarında ailelerini ve ülkelerini en iyi şekilde temsil edecekleri temennisiyle başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından okul birincisi hemşirelik bölümü öğrencisi Mustafa Kaya okul kütüğüne ismini çaktı ve günün önemi doğrultusunda anlamlı bir konuşma yaptı.Bayrak ve Flama devir teslim töreni sonrası mezun olan öğrenciler,büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlattı.Daha sonra aileler,mezun olan çocukları ve öğretmenleri ile fotoğraf çektirerek coşku ve sevinçlerine ortak oldu.