MUTLUYUZ VE GURURLUYUZ

İlk yılında Süper Amatör Ligden,  BAL’a yükselen İdmanyurdu 1925’in başarısında büyük pay sahibi olan isimlerden Teknik Direktör Koray Erçin Çelikkaya, hedeflerinin BAL’da da şampiyonluk olduğunu söylerken, Şampiyon olduklarından dolayı, mutlu ve gururlu olduklarına vurgu yaptı.

ABDULLAH ÖZTÜRKMEN

Süper Amatör Ligde, sezon içerisinde istedikleri sonuçları alamadıklarını ifade eden Çelikkaya, daha sonra toparlanarak, kısa sürede Play Off’lara kalma başarısı gösterdiklerinin altını çizdi.

Çelikkaya, “İlk iki haftada kötü sonuçlar aldık. Daha sonra 7.haftada teknik direktörümüz Mehmet Nacir’in istifa etmesi ile göreve getirildim. Başta başkanımız Hamit İzol olmak üzere bütün yönetim kurulu üyeleri ve futbolcular kenetlendi ve bu kenetlenme başarıyı getirdi. Play off’lara kadar sıkıntılı sonuçlar aldık ama yine de pes etmedik ve inandık. Play Off’larda da takımımız müthiş bir direnç gösterdi. Geriye düştüğümüz maçlarda bile galip geleceğimize inandık ve bu inançla oynadık. Play off sonrası Medcem Silifke Belediye ile var olma maçına çıktık. Hak ettiğimiz galibiyeti alarak, hak ettiğimiz yere geldik. Bu başarı da başta başkanımız Hamit İzol olmak üzere, yönetim kurulu üyelerimizin, Futbol Şube sorumlumuz Taylan Eliaçık, kulüp müdürümüz Murat Öz ve futbolcu kardeşlerimizin büyük emeği var ve hepsine teşekkür ediyorum. Hedefimiz bundan sonra BAL’da şampiyon olmak ve 3.lige çıkmaktır” dedi.