Perşembe , 18 Nisan 2019
MEÜ’den  Dünya Diyabet Günü etkinlikleri

MEÜ’den  Dünya Diyabet Günü etkinlikleri

Mersin Üniversitesi (MİÜ) Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı ve Sağlıklı Yaşam Topluluğu tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında, şeker hastalığı konusunda halkı ve medyayı bilgilendirmek ve toplumsal farkındalığı artırmak hedefiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

HABER MERKEZİ

İlk olarak Forum Mersin Alışveriş Merkezi’nde ve MEÜ Cumhuriyet Meydanı’nda farkındalık stantları açılarak, Diyabet Her Aileyi İlgilendirir temasıyla yapılan etkinliklerde diyabetin aile üzerindeki etkisi konusunda farkındalık yaratılması hedeflendi.

Doç. Dr. Meral Altıok, Dr. Öğr. Üyesi Birgül Vural Doğru, Öğr. Gör. Tülin Çelik, Ar. Gör. Esra Çavuşoğlu ve Diyabet Eğitim Hemşiresi Eylem Türk’ün düzenleme kurulunu yaptığı etkinlikler kapsamında son olarak MEÜ Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde ‘’Küresel Sorun Diyabet’’ başlıklı bir panel düzenlendi.

Panele, MEÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Katılımcılara, diyabet hastalığı ile ilgili bilgiler verilirken bu hastalığın önlenebilir bir hastalık olduğu ve tedavi yöntemlerinden bahsedildi. Panelde ayrıca diyabet hastası öğrencilerimiz Emre Er ve Halit Kaya hastalık ile ilgili deneyimlerini paylaştı.

Etkinlik sonunda, panelistlere teşekkür belgeleri Dekan Çelebioğlu tarafından takdim edildi.